Omijali łosia. Trzy osoby w szpitalu

Do groźnego wypadku doszło w minioną sobotę w godzinach wieczorowych w Łopienniku Podleśnym na drodze krajowej nr 17. – Próba uniknięcia­­­­­­ zderzenia z łosiem i nagłe hamowanie kierującej volks­wagenem doprowadziły do zderzenia się z oplem. Trzy osoby trafiły do szpitala – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. Droga przez jakiś czas była całkowicie zablokowana.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierująca samochodem osobowym marki volkswagen, jadąca w kierunku Krasnegostawu, chcąc uniknąć zderzenia z łosiem, który nagle wtargnął na jezdnię, zaczęła hamować. – W tym momencie kierująca oplem jadąca z tyłu, nie zdążyła wyhamować i uderzyła w tył volkswagena. Ten z kolei w rezultacie uderzył w przydrożny słupek i obrócił się kilka razy na jezdni wokół własnej osi – opowiada Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji.

Kierująca volkswagenem 19-letnia mieszkanka gminy Fajsławice oraz kierująca oplem 40-letnia mieszkanka Zamościa i podróżujący z nią 15-latek, zostali przewiezieni karetką pogotowia do szpitala. Obie kierujące były trzeźwe.

– Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin, a policjanci zorganizowali objazdy. Funkcjonariusze wyjaśnią dokładne okoliczności tego wypadku drogowego i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza kiedy przejeżdżamy przez tereny leśne.

Pamiętajmy, aby zwolnić w miejscach, gdzie możemy spotkać zwierzynę leśną. Dodatkowo zachowajmy odstępy od poprzedzającego pojazdu, tak aby w przypadku awaryjnej sytuacji mieć możliwość do bezpiecznego hamowania – podsumowuje rzecznik. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here