Ona pijana z kochasiem. Dziecko brudne i głodne

Na szpitalny oddział, a następnie do placówki opiekuńczej trafiło 3,5-roczne dziecko odebrane w wyniku interwencji policji. Mundurowi znaleźli zaniedbanego malca w otoczeniu pijanej w sztok matki i jej partnera.

We wtorek (26 lutego) pracownica Ośrodka Pomocy Społecznej w Dorohusku zwróciła się o pomoc do dzielnicowego z miejscowego komisariatu. Chodziło o pilną interwencję w jednym z domów na terenie gminy.

Ustalono, że 36-letnia podopieczna placówki najpewniej wpadła w ciąg alkoholowy i od kilku dni pije w domu swojego partnera. Pod opieką troskliwej mamusi jest jej 3,5-roczne dziecko. Policja od razu po odebraniu zgłoszenia pojechała pod wskazany adres. Na miejscu funkcjonariusze zastali zaniedbane dziecko i zamroczoną parę.

– Badanie stanu trzeźwości wykazało, że matka dziecka miała w organizmie trzy promile alkoholu. Mężczyzna, w którego towarzystwie przebywała, również był nietrzeźwy, miał ponad trzy promile – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie pozostało na obserwacji, a następnie trafiło do placówki opiekuńczej. – Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwą mamę. Następnego dnia z jej udziałem wykonywane były dalsze czynności procesowe – dodaje podkom. Czyż.

36-latka może odpowiadać za narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia. O sprawie poinformowany został też sąd rodzinny. (pc)