Opłać składki – zgarnij przynęty

Wędkarzu – nie czekaj. Opłać składki na 2019 rok w Pracowni Wędkarskiej Mandula Chełm Hand Made (Koło Cementownia SUM) przy ulicy Lwowskiej 59 (naprzeciwko wjazdu na parking ChSM) i zgarnij zestaw ręcznie wykonanych przynęt o wartości 150 zł!

Losowanie nagród odbędzie się 1 maja. Liczą się tylko opłaty wniesione do 30 kwietnia 2019 roku. (b)

Zakończyła się kampania sprawozdawcza

Kampanię zebrań sprawozdawczych zakończono zebraniem Koła PZW Moczykije InteGracja, które odbyło się w ostatnią sobotę. Podczas zebrań wędkarze omawiali najistotniejsze problemy, które napotykają w realizacji przyjętych zadań, ustalali plan działania na rok bieżący, a także wnioski dotyczące koła oraz okręgu.

Tradycyjnie znacznie więcej wniosków kierowano pod adresem Zarządu Okręgu niż wniosków dotyczących bieżącej działalności kół. Najciekawszym z nich jest wniosek o wprowadzenie 50% ulg dla wędkujących kobiet. Naszym zdaniem jest bardzo słuszny, gdyż mało naszych pań wędkuje samodzielnie, więc po co im to jeszcze utrudniać.

Niestety realia są takie, że w aktualnej wersji regulaminu amatorskiego połowu ryb PZW nasze władze z Zarządu Głównego zniosły dotychczasową możliwość uprawiania wędkarstwa przez współmałżonków członka PZW tylko na podstawie karty wędkarskiej, bez opłacania składek, w granicach łowiska oraz limitu sprzętu i ryb. Wielu kobietom zamknięto drogę do spróbowania tego pięknego hobby choćby w sposób okazjonalny podczas rodzinnych wypadów nad wodę.

Pozostałe wnioski dotyczyły podjęcia przez Okręg zadań, które już zrealizowano albo tych, które do realizacji przyjęto. Są to m.in. remont pomostów w Stańkowie, który został już wykonany oraz zaplanowanych: budowa slipów do wodowania łodzi na Stańkowie i Żółtańcach oraz remont dróg dojazdowych do Stańkowa. Wędkarze wnioskowali także o wprowadzenie całkowitego zakazu wędkowania przez okres 14 dni po zarybieniach.

Wobec faktów masowego wyławiania np. karpi po każdorazowym zarybieniu są to wnioski słuszne, jednak z drugiej strony zarybienia tym gatunkiem odbywają się zazwyczaj w jednym czasie na kilku lub kilkunastu wodach i wtedy wędkarze mieliby ograniczony dostęp do niektórych łowisk. O innych ciekawych wnioskach poinformujemy w następnych wydaniach, ponieważ nie wszystkie koła zdążyły przekazać materiały z zebrań do Okręgu.

Kalendarz imprez sportowych okręgu w 2019 r.

Na rok 2019 kapitanat sportowy zaplanował 17 zawodów wśród których są po 4 edycje grand prix w dyscyplinach spławikowej, feederowej oraz spinningowej, zawody dla młodzieży i dwudniowy wielobój wędkarski w Woli Uhruskiej (06-07.07). Dodatkowo odbędą się też zawody dla działaczy i prezesów kół (21.09) oraz wędkarski obóz młodzieżowy w Woli Uhruskiej (08-10.08).

Grand prix spławikowe: 11.05 (zbiornik Niwa I), 23.06 (rz. Bug Wola Uhruska), 20.07 (zbiornik Lubańki), 25.08 (rz. Bug Wola Uhruska).

Grand prix feederowe: 12.05 (zbiornik Niwa I), 22.06 (rz. Bug Wola Uhruska), 21.07 (zbiornik Lubańki), 24.08 (rz. Bug Wola Uhruska).

Grand prix spinningowe: 19.05 (zbiornik Żółtańce), 08.06 (zbiornik Wytyczno), 06.10 (zbiornik Husynne), 19.10 (J. Białe).

Zawody dla młodzieży: mistrzostwa okręgu – 05.05 (zbiornik Tuligłowy), I GP – 14.07 (zbiornik Staw), II GP – 11.08 (starorzecze rz. Bug w Woli Uhruskiej Pompka I).

W dniu 16 lutego 2019 roku odbyły się już okręgowe zawody podlodowe. Ze względu na różnorodność warunków atmosferycznych, jakie miały miejsce w ostatnich latach, zawody w tej dyscyplinie nie są zazwyczaj planowane w kalendarzu. kd