Opozycja zwiera szeregi

Jakub Osina, lider ŚWS i Andrzej Borowik, przewodniczący rady powiatowej SLD w Świdniku, prezentują podpisane porozumienie

– To, co nie udaje się w skali kraju, czyli jednoczenie wszystkich sił prodemokratycznych, my w Świdniku wprowadzamy w życie – chwalą się przedstawiciele stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa, którzy podpisali kolejne porozumienie wyborcze. Tym razem z SLD.

Koalicjantom, choć oficjalnie tego nie mówią, marzy się odsunięcie od władzy w mieście prawicy i rządzącego Świdnikiem od 20 lat burmistrza Waldemara Jaksona.
To już trzecie tego rodzaju porozumienie świdnickiej opozycji, która obecnie w radzie miasta ma zaledwie dwoje radnych reprezentujących ŚWS. W grudniu ubiegłego roku ŚWS dogadało się ze stowarzyszeniem Świdnicka Inicjatywa Samorządowa, dwa tygodnie temu z Nowoczesną, a w tamtym tygodniu z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Na mocy podpisanych umów kandydaci wszystkich wymienionych partii i stowarzyszeń będą startowali w wyborach w Świdniku i w powiecie świdnickim ze wspólnych list pod szyldem ŚWS.
– Kolejne porozumienie dowodzi, że potrafimy skutecznie łączyć różne środowiska. Robimy to ponad politycznymi podziałami, skupiając się na tym, co razem możemy osiągnąć dla naszego miasta i powiatu. Cieszę się, że mamy wśród nas ludzi i podmioty o różnym spojrzeniu na rzeczywistość – z tej różnorodności rodzą się najlepsze programy dla Świdnika – mówi Jakub Osina z ŚWS i dodaje, że to jeszcze nie koniec. – Do współpracy zapraszamy wszystkie partie, stowarzyszenia, związki zawodowe i osoby niezwiązane z żadnymi organizacjami, którym bliskie są takie wartości, jak praworządność, demokracja i samorządność – zachęca. (mg)