Orka na polu bitwy

Mężczyzna prowadzący prace polowe w miejscowości Marysin (gm. Piaski) wyorał pocisk artyleryjski. O znalezisku powiadomił policję. Okazało się, że niewybuchów w tym miejscu było więcej. Przybyły na miejsce patrol sapersko-minerski odnalazł kolejne trzy pociski.


W ubiegłą środę (5 maja) po godzinie 9, na polu uprawnym w Marysinie, podczas prowadzonych prac polowych, mieszkaniec gminy Piaski zauważył przedmiot przypominający pocisk. Od razu telefonicznie powiadomił o tym funkcjonariuszy policji. Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili, że znalezisko to pocisk artyleryjski kaliber 150 mm pochodzący z okresu I wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko do czasu przybycia wyspecjalizowanej grupy sapersko-minerskiej.

Podczas sprawdzania terenu saperzy odnaleźli jeszcze trzy inne pociski: jeden o kalibrze 105 mm, dwa pociski kaliber 76 mm oraz zapalnik. Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. Nie należy go dotykać, czy też przenosić w inne miejsce. Ważne jest również to, aby do czasu przybycia właściwych służb, zabezpieczyć miejsce znaleziska i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo – przypomina asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy KPP w Świdniku. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here