Orkiestra już czeka na finał

Już w najbliższą niedzielę po raz 25. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Świdnicki finał upłynie pod znakiem muzyki i podziwiania talentów, młodszych i starszych świdniczan. Na ulicach zaroi się również od wolontariuszy z „orkiestrowymi” puszkami. W tym roku będzie ich aż 130.
Chętnych do pomocy przy organizacji świdnickiego finału WOŚP nie brakowało. Sztab akcji powstał już tradycyjnie przy Miejskim Ośrodku Kultury. Do udziału w orkiestrowanym graniu w roli wolontariuszy zgłosiło się 130 osób. W najbliższą niedzielę będzie można ich zobaczyć na terenie całego miasta. Będą mieli przy sobie identyfikatory, specjalne zapieczętowane puszki i oczywiście czerwone serduszka. W tym roku pieniądze zebrane podczas finału zostaną przeznaczone na ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.
Ale wielki finał WOŚP to również mnóstwo wydarzeń artystycznych. W tym roku wszystkie zostały zaplanowane na terenie centrum kultury.
– Stawiamy przede wszystkim na naszych lokalnych artystów. Będą występować również uczniowie, a całość tradycyjnie zakończy się „światełkiem do nieba” – mówi Katarzyna Marjasiewicz, szefowa świdnickiego sztabu WOŚP.

Wielki finał w Świdniku rozpocznie się o godziny 10.30 blokiem rodzinnym, podczas którego zaprezentują się przedszkolaki i Teatr Lalki z MOK. Najmłodsi będą mieli również do dyspozycji dmuchany plac zabaw. Będą na nich również czekać animatorzy, malowanie twarzy i figurki z balonów.
Od 12.30 organizatorzy zapraszają na program młodzieżowy z występami tanecznymi, baletowymi, koncertami i pokazami sportowymi. O 17.00 została zaplanowana licytacja główna. Jeszcze w minionym tygodniu organizatorzy WOŚP otrzymywali ostatnie przedmioty, które będzie można kupić podczas kilku aukcji. Gwiazdą wieczoru będzie świdnicki zespół Coś Tak O. Po koncercie o 20.00 zostało zaplanowano posłanie „światełka do nieba”.(kal)