Orkiestra już w pogotowiu

Przygotowania do finału WOŚP w Świdniku trwają już od dawna. Wiadomo, że w drugą niedzielę stycznia pieniądze będzie zbierać 130 wolontariuszy. W tej chwili trwa jeszcze gromadzenie gadżetów na licytację.
W przypadku świdnickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nic się nie zmieni w tym roku. Tradycyjnie za organizację wydarzenia odpowiada Miejski Ośrodek Kultury. Zresztą przygotowania do orkiestrowego grania ruszyły już dawno. Lista wolontariuszy została zamknięta, a do MOK przyjechały już specjalne puszki, w które będą zbierane pieniądze. Fundusze uzyskane podczas jubileuszowego, 25. finału będą przeznaczone na ratowanie życie i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.
– W tej chwili bardzo potrzebujemy gadżetów na licytację. Jeśli więc ktoś chciałby przekazać jakieś przedmioty, serdecznie zapraszamy – mówi Katarzyna Marjasiewicz, szefowa świdnickiego sztabu WOŚP. – Można je przynosić do Centrum Kultury do pokoju 2013. Prosimy także o podanie ceny wywoławczej przekazywanego przedmiotu.

Niemal na ostatni guzik dopięty jest już program jubileuszowego finału. – Stawiamy przede wszystkim na naszych lokalnych artystów. Będą występować również uczniowie, a całość tradycyjnie zakończy się „światełkiem do nieba” – mówi Katarzyna Marjasiewicz,
Wielki finał WOŚP w tym roku przypadnie 8 stycznia. W Świdniku rozpocznie się już od godziny 10.30 blokiem rodzinnym, podczas którego zaprezentują się przedszkolaki i Teatr Lalki z MOK. Najmłodsi będą mieli również do dyspozycji dmuchany plac zabaw. Będą mogli też wybierać w figurkach z balonów.
Od godz. 12.30 organizatorzy zapraszają na program młodzieżowy z występami tanecznymi, baletowymi, koncertami i pokazami sportowymi. O 17.00 została zaplanowana licytacja główna. Po niej wystąpi świdnicki zespół Coś Tak O. Po koncercie o 20.00 zostało zaplanowane „światełko do nieba”.(kal)