Orkiestra pobiła kolejny rekord!

Z roku na rok świdniczanie są coraz hojniejsi. W tym roku również nie wahali się otworzyć serc i portfeli, żeby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Rekord padł w całym kraju, ale również w naszym mieście.
W minionym tygodniu przedstawiciele Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformowali o wstępnych wynikach tegorocznego finału. Okazało się, że darczyńcy zadeklarowali dla WOŚP ponad 62 mln zł. W minionym roku kwota zadeklarowana w dniu finału była niższa i wynosiła 44 mln zł. Ostateczny wynik zbiórek będzie znany za kilka tygodni, bo nadal trwają jeszcze aukcje internetowe na rzecz WOŚP.
Świetnie poszło również wolontariuszom ze Świdnika. Podczas tegorocznego finału także w naszym mieście padł finansowy rekord. W 2016 roku na konto orkiestry wpłynęło ze Świdnika ponad 54 tys. zł. W niedzielę, 15 stycznia br. mieszkańcy byli jeszcze hojniejsi. Wrzucili do puszek i wydali na aukcjach blisko 64 tys. zł.
Pieniądze w tym roku zbierało 130 wolontariuszy. Na świdniczan czekało również mnóstwo wydarzeń w Miejskim Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentowały się najróżniejsze zespoły i grupy, zaczynając od najmłodszych przedszkolaków.
– Cieszymy się, że rekord został pobity – mówi Katarzyna Marjasiewicz, szefowa sztabu świdnickiego finału WOŚP. – Bardzo dobrze spisali się wolontariusze, którzy mimo mroźnej pogody przychodzili z pełnymi puszkami. Świetnie poradziła sobie również grupa medialna, która na bieżąco relacjonowała wydarzenia finału.
Świdniczanie chętnie włączyli się również do licytacji. Złote serduszko zostało sprzedane za 650 zł, koszulka WOŚP za 210 zł, za piłkę z autografami świdnickich siatkarzy jej nowy właściciel zapłacił 310 zł. Nie brakowało również chętnych na miniatury śmigłowców i gadżety przesłane przez Fundację WOŚP.
– Z roku na rok zainteresowanie aukcjami jest coraz większe. Mieszkańcy chętnie licytują i to na bardzo duże kwoty – mówiła Katarzyna Marjasiewicz.
W tym roku po raz pierwszy w budynku MOK odbywało się liczenie pieniędzy. „Punkt kasowy” został zorganizowany przez pracowników banku Pekao S.A.
Tradycyjnie, po podsumowaniu finału, zostali wybrani również najlepsi wolontariusze, którzy zebrali do puszek najwięcej pieniędzy. W tym roku wyróżnienia trafiły do Weroniki Derczyk, Aleksandry Mularczyk i Dawida Woźniaka. Najlepsi mogą liczyć również na upominki.
Wszystkie pieniądze, zebrane podczas 25., jubileuszowego finału WOŚP, zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla oddziałów pediatrycznych i dla seniorów.
(kal)