Orlen wróci na Podgórze?

Zaniedbana, niedziałająca już od kilku lat stacja paliw na ul. Podgórze w Chełmie może doczekać się reaktywacji. Jest tylko jeden problem.

PKN Orlen, który przed laty prowadził swój punkt przy ul. Podgórze 38, planuje przebudować obiekt i ponownie go uruchomić. – Jest jednak za wcześnie, by mówić o szczegółach tej inwestycji – usłyszeliśmy z biura prasowego PKN Orlen.
Jak się dowiedzieliśmy, na drodze do ponownego uruchomienia stacji pojawił się bowiem problem. Spółka musi najpierw naprawić szkody w środowisku. Chodzi o usunięcie zanieczyszczonej ziemi, która została skażona w wyniku wieloletniej działalności stacji. W tej sprawie decyzję wydał Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie.
– Obecnie, na wniosek PKN Orlen S.A., toczy się w postępowanie administracyjne w sprawie uchylenia powyższej decyzji – usłyszeliśmy od Aleksandry Woźniak-Figurskiej, głównego specjalisty ds. zarządzania środowiskiem w RDOS w Lublinie.
A to oznacza, że prawdopodobnie minie jeszcze sporo czasu, zanim poznamy ostateczny termin otwarcia stacji na nowo.  (mg)