Osiem goli w sparingu Avii z drugoligowcem z Tarnobrzega

W pierwszej grze kontrolnej w 2017 roku piłkarze Avii Świdnik przegrali z drugoligową Siarką Tarnobrzeg 3:5. W zespole, prowadzonym przez trenera Jacka Ziarkowskiego, nie zabrakło nowych zawodników. Oprócz byłych motorowców, Iwana Dykija i Piotra Piekarskiego, którzy w tym tygodniu powinni podpisać umowy ze świdnickim trzecioligowcem, w spotkaniu szkoleniowiec miał okazję sprawdzić jeszcze kilku innych piłkarzy.
Sobotni mecz podzielony był na trzy tercje, każda po 45. minut. Po pierwszej Avia przegrywała już 0:3. Potem było o wiele lepiej, a spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną wyżej notowanych rywali 5:3.
– Na pewno był to pożyteczny sprawdzian, w którym mogłem przyjrzeć się ponad dwudziestu piłkarzom. Cieszę się, że obyło się bez kontuzji, a także z tego, że w potyczce z drugoligowcem potrafiliśmy stworzyć kilka ciekawych sytuacji i zdobyć aż trzy bramki. Na in minus należy zapisać te stracone gole, w większości po naszych zbyt łatwych, niewymuszonych błędach – mówi „Nowemu Tygodniowi” Jacek Ziarkowski, trener Avii.
Z testowanych w sobotę zawodników, m.in. bramkarza, obrońcy i ofensywnego pomocnika szkoleniowiec zespołu ze Świdnika zdecydował się pozostawić tylko tego ostatniego.
Od dzisiaj świdniczanie w ramach obozu przygotowawczego trenować będą na własnych obiektach dwa razy dziennie.
Kolejny sparing Avia rozegra w najbliższą sobotę. Rywalem podopiecznych Jacka Ziarkowskiego będzie w w Ostrowcu Świętokrzyskim zespół KSZO 1929, lider trzeciej ligi.BAS

Avia Świdnik – Siarka Tarnobrzeg 3:5 (0:3, 3:4)
Avia – I tercja: Gieresz, Kazubski, Herda, Maciejewski, Dykij, Wołos, Orzędowski, Piekarski, Czułowski, Mroczek, Białek; II tercja: Gieresz, Dykij, Orzędowski, Maciejewski, Kazubski, Jeleniewski, Czułowski, Wołos, Piekarski, Mroczek, Białek oraz zawodnicy testowani, Bogusz, Skowroński, Nowak; III tercja: z. testowany, Orzędowski, Maciejewski, z, testowany, Dykij, Jeleniewski, Nowak, Bogusz, z. testowany, z. testowany, Skowroński oraz Feret, Starok, Joć, Kozłowski.
Bramki: 0:1 Ropski 25, 0:2 Dawidowicz 35, 0:3 Tomalski 45, 1:3 Białek 53, 2:3 Mroczek 56, 2:4 Koczon 74, 3:4 z. testowany 81, 3:5 Koczon 98.