Oslo i Eindhoven wylatują z rozkładu

Ta wiadomość zapewne nie ucieszy podróżujących z lubelskiego lotniska do Oslo i Eindhoven. Z końcem marca oba kierunki znikną z siatki połączeń.

Kilka tygodni temu z systemu rezerwacyjnego linii lotniczych Wizz Air zniknęła możliwość bukowania biletów na loty Lublin-Eindhoven i Lublin-Oslo-Sandefjord-Torp po 25 marca przyszłego roku. Zmartwiło to pasażerów, którzy zaczęli snuć przypuszczenia, że to oznacza rezygnację przewoźnika z tych kierunków.

– Dla mnie byłaby to duża strata – przyznaje pani Ewa, mieszkanka Chełma, która dzięki tym połączeniom regularnie odwiedzała mieszkającą w Holandii siostrę. – O wiele łatwiej i szybciej jest mi się dostać do Świdnika niż do Warszawy. Mam nadzieję, że kierunek Eindhoven zostanie utrzymany.

O to, jakie są na to szanse zapytaliśmy w biurze prasowym Wizz Air. Niestety, wszystko wskazuje na to, że w letniej siatce połączeń lotów z Lublina do Holandii nie będzie.
– Aby móc oferować polskim konsumentom jak najniższe taryfy na najpopularniejszych trasach, połączenie Lublin-Eindhoven nie będzie kontynuowane od sezonu letniego 2023. Ze względu na znaczny wzrost podatków w Holandii, w przypadku tej trasy Wizz Air nie jest już w stanie oferować niskich cen swoim klientom, do czego firma dąży cały czas. Wizz Air zawsze uważnie monitoruje rynek i stale rozwija swoją siatkę niskokosztowych połączeń, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby klientów. Pomimo iż nie spekulujemy na temat przyszłych perspektyw wzrostu, możemy potwierdzić, że Wizz Air jest zawsze zainteresowany nowymi możliwościami, które mogą przyczynić się do rozwoju linii – czytamy w komunikacie przewoźnika.

Z tych z tych samych powodów Wizz Air zawiesza także połączenia do Oslo. Według systemu rezerwacyjnego linii ostatni lot Lublin-Oslo zaplanowano na 25 marca, Lublin-Eindhoven 22 marca.

Ucieszyć się za to powinni pasażerowie korzystający z połączeń Lublin-Luton. Z systemów rezerwacyjnych wynika, że od końca marca loty te będą odbywały się codziennie. Obecnie samoloty na tej trasie kursują pięć dni w tygodniu. (w)