Osobówką w cysternę

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w piątek nad ranem na krajowej siedemnastce. W miejscowości Dziecinin (gmina Fajsławice) kierowca osobowego opla zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z cysterną.

W piątek (26 listopada) po 9.00, oficer dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w miejscowości Dziecinin, na drodze krajowej numer 17. – Jak ustalili obecni na miejscu funkcjonariusze, 48-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, kierujący oplem, nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z samochodem ciężarowym marki Man, jadącym z naprzeciwka – relacjonuje Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji. Ciężarówką jechał 35-letni obywatel Białorusi.

Obaj kierujący byli trzeźwi. Mimo, że zajście wyglądało groźnie, nikomu nic poważnego się nie stało. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierujący oplem został ukarany mandatem. Otrzymał także 6 punktów karnych. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądek na drodze, zwłaszcza o tej porze roku, gdy szybko zapada zmrok i jest ślisko. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here