Ośrodek przenoszący w czasie

Wójt gminy Wojsławice oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej” zapraszają 1-2 czerwca na uroczyste otwarcie „Ośrodka dawnych kultur i tradycji w Rozięcinie” (gm. Wojsławice).

W programie imprezy m.in. warsztaty kulinarne, występy zespołów ludowych, degustacja tradycyjnych przekąsek, stoiska wystawiennicze, gry i zabawy dla dzieci, wieczorna potańcówka. Szczegółowy program dostępny na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach. Ośrodek powstał w ramach projektu „Na szlaku kultur i tradycji Ziemi Wojsławickiej – ochrona i wykorzystanie zasobów dziedzictwa kulturowego gminy Wojsławice”.

Realizowała go gmina Wojsławice w partnerstwie z LGD „Ziemi Chełmskiej” dzięki dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. W Ośrodku będą realizowane pokazy dawnych zawodów, rękodzieła ludowego, inscenizacje dawnych obrzędów i zwyczajów, festyny etnograficzne oraz warsztaty kuchni tradycyjnej. (red)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here