Ostatecznie 147 projektów powalczy o głosy obywateli

Dziesięć projektów dołączyło do listy, z której jesienią lublinianie wybiorą przedsięwzięcia do realizacji w 2020 roku ze środków Budżetu Obywatelskiego. W sumie pod głosowanie poddanych zostanie 147 projektów (86 dzielnicowych i 61 ogólnomiejskich). Do podziału jest 15 mln złotych.


To skutek rozpatrzenia odwołań wnioskodawców, których projekty zdaniem urzędników nie spełniały któregoś z kryteriów BO i nie zostały dopuszczone pod głosowanie. Od takiej decyzji odwołało się 25 wnioskodawców.

– W 10 przypadkach podjąłem decyzję o uwzględnieniu odwołania. Zależało nam na przywróceniu większej liczby odrzuconych wstępnie wniosków, jednak ze względu na przeszkody formalno-prawne nie było to możliwe. Dziękuję wszystkim za wykonaną pracę i od 23 września zachęcam do głosowania – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

– Po analizie i dyskusji z właściwymi komórkami merytorycznymi urzędu w przypadku 5 projektów uznano, że odwołanie autorów projektu powinno być w całości uwzględnione. W 5 kolejnych sytuacjach udało się wypracować metodę realizacji części zadania i częściowo uwzględnić odwołanie – dodaje Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego ratusza.

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października 2019 r. Jak co roku można będzie zagłosować przez internet lub w wyznaczonych punktach, wypełniając formularz. W tym roku mieszkańcy Lublina mogą zagłosować na maksymalnie 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie.

Pełna lista projektów poddanych pod głosowanie na https://obywatelski.lublin.eu/lista_projektow (EM.K.)

Odwołania uwzględnione w całości

Projekty: O-8 Zielony Lublin, O-27 „Aktywny uczeń”, O-46 „Ścieżka rowerowa w Alei Warszawskiej”, D-95 „Kośminek – Bezpieczne przejścia dla pieszych na ul. Wyzwolenia”, D-99 „Szpilkostrada na Starym Mieście”.

Odwołania uwzględnione częściowo

Projekty: O-10 „Razem dbamy o zwierzęta w mieście”, O-21 „Lublin przyjazny rowerzystom”, O-33 „Inwestycje w oświacie. Inwestycje na Czechowie”, D-18 „Dodatkowe miejsca parkingowe ul. Legionowa”, D-43 „Pan Cogito wchodzi na skwer (Dziesiąta) – skwer przy Herberta i Smoluchowskiego”.