Ostatnia prosta

Blisko 200 chełmskich żaków niebawem zamieszka w nowoczesnym i przestronnym akademiku. Trwają już ostatnie prace wykończeniowe Domu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Studenci zamieszkają w 1, 2 i 3 osobowych klimatyzowanych pokojach wyposażonych w aneks łazienkowy. Do dyspozycji oddane zostaną im także kuchnie, zlokalizowane na półpiętrach oraz pokoje tzw. cichej nauki. Mieszkańcy akademika będą mogli korzystać także z szerokopasmowego internetu oraz sieci telewizyjnej.

Przypomnijmy, w PWSZ w Chełmie studiuje ponad dwa tysiące osób. Aż 80 proc. z nich to przyjezdni. Kierunki techniczne, w tym pilotaż, ściągają żaków z różnych stron kraju i z zagranicy, którzy potrzebują zakwaterowania. Od lat władze chełmskiej uczelni mówiły o potrzebie budowy akademika w Chełmie. Ale bez skutku. Dopiero w październiku br. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapadła decyzja o przyznaniu chełmskiej uczelni ogromnej dotacji – PWSZ dostała na ten cel 5,2 mln zł (z własnego budżetu dołożyła 1,8 mln zł). Wykonawcą jest firma „Antro”.

Ważna informacja dla tych, którzy chcieli w akademiku zamieszkać. Trzeba spieszyć się ze składaniem wniosków o przyznanie miejsca. Szczegóły na www.pwszchelm.edu.p. (mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here