Ostatnie chwile basenów

W minionym tygodniu przedstawiciele ratusza rozstrzygnęli przetarg na rozbiórkę obiektów Avii. Gotowa jest też lista ulic, które zostaną utwardzone gruzem z burzonego kompleksu sportowego.
To już ostatnie chwile obiektów sportowych przy ul. Fabrycznej. W minionym tygodniu urzędnicy ze Świdnika rozstrzygnęli przetarg na rozbiórkę kompleksu. Postępowanie wygrała firma Kom – Trans z Masłowa. Przedsiębiorca otrzyma za wyburzenie kompleksu blisko 205 tys. zł. Jego zadaniem będzie rozbiórka otwartego basenu z zapleczem, trybun i brodzików. Taki sam los spotka również pływalnie zamkniętą z obiektami socjalnymi i wszystkie chodniki i ciągi drogowe na terenie kompleksu. Jedyną budowlą, która pozostanie, jest hala sportowa. Przedstawicielom ratusza zależy na czasie, dlatego dodatkowo premiowany był jak najkrótszy termin wykonania zadania.

– Wykonawca zadeklarował, że wszystkie prace rozbiórkowe zakończy do 15 września – mówi Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.
W przetargu urzędnicy postawili jeszcze jedno zadanie. Wykonawca musi utwardzić gruzem z wyburzanych obiektów miejskie drogi. W minionym tygodniu była już gotowa lista ulic, na które zostanie wywieziony gruz. – W pierwszej kolejności wyznaczyliśmy cztery drogi. Są to ulice: Chryzantemowa, Kwiatów Polnych, Barwna i Błękitna – wylicza Michał Piotrowicz.
Urzędnicy przygotowali również listę rezerwową. Znalazły się na niej ulice: Srebrna, Roweckiego, Jutrzenki i Deotymy. Utwardzenie dróg gruzem ma się zakończyć do 15 września. (kal)