Ostatnie wolne miejsca

Ostatni, IV turnus akcji „Lato w mieście” rusza w Świdniku w poniedziałek, 8 sierpnia. Zostało kilka wolnych miejsc, warto więc zainteresować się ofertą świdnickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.
Pracownicy MOK w Świdniku od lat organizują wypoczynek i atrakcje dla dzieci, które wakacje spędzają w mieście. W tym roku dzieciaki mogły skorzystać z zajęć muzycznych, plastycznych, filmowych, teatralnych oraz sportowych. Wakacyjną atrakcją, która wzbudziła największy entuzjazm, okazały się wycieczki. – Jako organizatorzy widzimy, że z roku na rok wracają do nas te same dzieci, dlatego staramy się naszą ofertę zmieniać, ulepszać i szukać nowych miejsc, które można pokazać dzieciom – mówi Iwona Kozak, pracownik MOK. W te wakacje mali świdniczanie zobaczyli m. in. park historyczny „Słowiański Gród” w Wólce Bieleckiej, pobliską wioskę indiańską Topai w Olszance oraz ścieżkę edukacyjną w lesie w pobliżu Adampola. W sumie dla chętnych na „Lato w mieście” przygotowano 180 miejsc, po około 45 na turnus, dla dzieci w wieku szkolnym (od 7 do 13 lat). – W tym roku obserwujemy większe zainteresowanie akcją niż w latach ubiegłych. Najwięcej było chętnych do udziału w pierwszych turnusach – mówi Iwona Kozak. Do tej pory lato z MOK Świdnik spędziło 129 dzieci. (EM.K.)

Przyjmowanie zgłoszeń do uczestnictwa w akcji ,,Lato w mieście” odbywa się podstawie kart zgłoszeń wydawanych w kasie kina „Lot”. Opłata za udział (100 zł dla dzieci z terenu Gminy Świdnik, 120 dla dzieci spoza gminy) pobierana jest przy rejestracji dziecka. Rodzinom korzystającym z programu Rodzina 3+, zameldowanych na terenie Gminy Świdnik, przysługuje zniżka w wysokości 50%. Zajęcia odbywają się w terminie od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 – 13.00.