Oszczędności pójdą w bruk

W Świdniku trwa akacja utwardzania gruntówek. Jednak mieszkańcy starszych ulic liczą na to, że i o nich miasto nie zapomni. Zgodnie z zapowiedziami jeszcze do końca tego roku Urząd Miasta Świdnik wyremontuje ulice Radość, Kalinową i Zuchów. W planach jest także modernizacja parkingu przy Głogowej oraz budowa fragmentu chodnika przy ul. Czecha.

– Mamy oszczędności w miejskiej kasie. Nie chowamy ich jednak do skarpety tylko przeznaczamy na startujący właśnie remont ulic – zapowiedział na Facebooku burmistrz Świdnika, Waldemar Jakson.

Zgodnie z informacjami podanymi przez burmistrza do 15 grudnia powinna zostać przebudowana ulica Zuchów. Wykonawcą prac będzie KPRD Lublin, które zaoferowało najtańszą kwotę – 194,5 tys. zł (druga oferta przetargowa, którą złożyła firma WOD-BUD z Kraśnika opiewała na 232,5 tys. zł). W planach jest sfrezowanie starej nawierzchni, regulacja studzienek i wpustów kanalizacyjnych, wymiana krawężników i położenie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego.

Z kolei do 30 listopada ukończone mają zostać remonty ulic Radość i Kalinowej, które – co zauważają ich mieszkańcy – są w znacznie gorszym stanie niż ul. Zuchów.

Wykonawcą remontu ul. Radość, o czym już pisaliśmy, jest konsorcjum spółek Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów oraz Altor z Mińska Mazowieckiego. Kosz przebudowy to nieco ponad 1,04 mln zł.

Do przetargu na przebudowę Kalinowej zgłosiło się aż 5 firm: WOD-BUD z Kraśnika (1,1 mln zł), ART-BRUK Monika Chołody z Miłocina (prawie 663 tys. zł), Budownictw Drogowe Plus z Majdanu Obleszcze 676,5 tys. zł, STAN-LUB Lubomir Bujała, Stanisław Maliborski z Bełżyc – (prawie 609 tys. zł), BIPO-BUD Leszek Paluch, Aleksander Bielak z Nowego Krępca (884 tys. zł). Wszystkie z ofert przekraczały kwotę 537,2 tys. zł, jaką miasto zabezpieczyło na Kalinową w budżecie, ale na wrześniowej sesji radni zgodzili się na zwiększenie kwoty, tak aby można było podpisać umowę z wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę.

W planach na ten rok jest także przebudowa parkingu przy ul. Głogowej. Chodzi o najgorszy odcinek wzdłuż ul. Racławickiej i budowa chodnika przy ul. Bronisława Czecha w stronę ulic Kusocińskiego i Malinowskiego. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here