Oszukują, podszywając się pod sanepid

Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krasnymstawie ostrzega przed oszustami, którzy, wykorzystując pandemię koronawirusa, próbują wyłudzić dane osobowe mieszkańców powiatu.

Powiatowy Inspektor Sanitarno-Epidemiologiczny w Krasnymstawie potwierdza, że przeprowadza wywiady epidemiologiczne z mieszkańcami powiatu w celu prowadzenia działań epidemiologicznych i jednocześnie przestrzega przed oszustami.

– Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej wywiady epidemiologiczne przeprowadzają z osobami, których dane zawarte są w systemach teleinformatycznych, wykorzystywanych zgodnie z przepisami prawa w pracy Inspekcji – czytamy w oświadczeniu wydanym przez krasnostawski sanepid.

– Sytuacje, w których anonimowe osoby dzwonią do obywateli i proszą o podanie danych osobowych, w celu np. umówienia osoby na test, są próbą wyłudzenia tych danych – ostrzega sanepid. Państwowy Inspektor Sanitarny w Krasnymstawie ostrzega, że osobom anonimowym, które proszą o podanie danych osobowych, a nie o ich potwierdzenie, nie należy takich informacji udzielać. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here