Oszuści zaatakowali Czwórkę

Podają się za pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 i proszą o wpłaty na jubileusz 25-lecia nadania imienia placówce. Do rodziców uczniów po pieniądze wysyłają kurierów z „lewymi” fakturami. Oszuści znaleźli nowy sposób na łatwy zarobek.

25 maja br. Szkoła Podstawowa nr 4 organizuje jubileusz 25-lecia nadania placówce imienia kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na swojej stronie internetowej zaapelowała do wszystkich swoich absolwentów o przekazywanie darowizn na konto szkoły.
Tymczasem od kilku tygodni do szkoły zgłaszają się osoby, które twierdzą, że ktoś próbował ich oszukać i nakłaniać do wpłat pieniędzy na jubileusz. – Pierwszy telefon mieliśmy jeszcze w kwietniu przed świętami wielkanocnymi – mówi Barbara Anchimowicz, dyrektor SP nr 4. – Zadzwoniła do nas pani, której dziecko uczyło się w naszej placówce. Opowiedziała nam, że skontaktowała się z nią jakaś osoba, podając się za pracownika naszej szkoły, poinformowała o jubileuszu, poprosiła o wpłatę, a gdy została ustalona suma, zaznaczyła, iż po pieniądze przyjdzie kurier z fakturą. W kolejnym tygodniu zgłosiła się następna osoba, potem jeszcze jedna i kolejna. W miniony piątek dostaliśmy następny sygnał od rodzica ucznia. Wszystkie kontaktujące się z nami osoby zdały niemal identyczne relacje. Sprawę zgłosiliśmy policji.
Zdaniem dyrektor Barbary Anchimowicz oszuści, bazując na organizowanej przez szkołę uroczystości, próbują od mieszkańców Chełma wyłudzić pieniądze. – Apeluję do wszystkich, by uważali – mówi. – Szkoła nie dzwoni do rodziców, nie prosi o wpłaty, ani nie wysyła kurierów po pieniądze. Nie wiem, ile osób dało się przekonać i przekazało pieniądze fałszywym kurierom. Jeśli ktoś chce wspomóc naszą placówkę, niech wpłaci darowiznę osobiście w naszej siedzibie, bądź dokona przelewu na podane na stronie internetowej konto bankowe. (ps)