Otrzęsiny w I LO

W środę w I LO w Krasnymstawie odbyły się tradycyjne otrzęsiny klas pierwszych. To ważne wydarzenie, dzięki któremu pierwszacy udowodnili, że zasługują na miano licealisty.

Tematem otrzęsin 2019 były subkultury. Zmagania oceniało jury w składzie: dyrektor Anna Patejuk, Marta Grzywna, Aleksandra Żybała i Marcelina Kędra. Do rywalizacji przystąpiło pięć klas pierwszych. Uczniowie mieli do wykonania aż siedem zadań, m.in. opisywali wylosowaną wcześniej subkulturę, popisywali się wiedzą na temat szkoły, śpiewali i tańczyli, czy pili mleko i jedli jabłka w sposób bardzo niekonwencjonalny.

Wygrała klasa IaG z wychowawcą Mirosławem Patejukiem, drugie miejsce zajęła klasa IaP z wychowawcą Marcinem Wilkołazkim, a trzecie IbP wychowawczynią Edytą Fidecką. Na zakończenie wszyscy uczniowie, dzięki staraniom Samorządu Uczniowskiego, otrzymali słodki poczęstunek: drożdżówki ufundowane przez Annę i Jarosława Łusiaków i jogurty ufundowane przez Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie. Za przygotowanie imprezy odpowiedzialna była klasa IIa. (k)