Otwarcie Bioteki przełożone

Na parterze budynku przy Alejach Racławickich 22 wszystko jest już gotowe na przyjęcie pierwszych czytelników

Miasto przełożyło planowane na drugą połowę października otwarcie dwóch filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w pomieszczeniach po dawnej „Karczmie Słupskiej” przy Alejach Racławickich 22. Wszystko przez szalejącą w Polsce epidemię koronawirusa. Nowy termin otwarcia nie jest jeszcze znany.


– O tym decydować będzie dalszy rozwój sytuacji epidemicznej – tłumaczy Izolda Boguta z biura prasowego ratusza dodając, że miasto analizuje różne scenariusze i możliwości otwarcia placówki w obecnych warunkach, ale nie zdradza szczegółów.

Do pomieszczeń po „Karczmie Słupskiej” wprowadzi się „Bioteka”, czyli nowa siedziba dwóch filii MBP. Chodzi o filię numer 6, która ma siedzibę przy ulicy Poniatowskiego oraz mieszczącą się przy ul. Braci Wieniawskich filię numer 27.

„Bioteka” zajmuje powierzchnię około 420 metrów kwadratowych. Na półkach na czytelnika ma czekać około 19 tysięcy książek drukowanych i ok. 15 tysięcy zbiorów specjalnych, czyli np. audiobooków. Dotychczas znajdowały się one w zasobach filii przy ul. Poniatowskiego. Wnętrze zostało urządzone prosto, ale nowocześnie. Kolor nawiązuje do zieleni położonego w pobliżu Ogrodu Saskiego. Prace budowlane związane z adaptacją lokalu zakończyły się w grudniu ubiegłego roku. Za prawie 1,3 mln złotych wykonywała je firma Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Lemieszek z Lublina.

Na sieć Miejskiej Biblioteki Publicznej składa się 40 filii, które są położone w różnych częściach Lublina. – Nasze placówki oferują bogate zbiory książek i audiobooków, szeroki wybór aktualnych czasopism, a także zbiory muzyczne i filmowe. Wyjątkowo dużo multimediów posiada otwarta w czerwcu 2012 roku „BIBLIO” przy ul. Szaserów – czytamy na facebookowym profilu MBP w Lublinie. Dyrektorem instytucji jest Piotr Tokarczuk.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here