Otworzą Szkołę Aktywności Społecznej

Stowarzyszenie Mieszkańców Małochwieja Małego „Rodzinne Gniazdo” w gminie Krasnystaw otworzy Szkolę Aktywności Społecznej.

Trwa dobra passa Stowarzyszenia Mieszkańców Małochwieja Małego „Rodzinne Gniazdo” w pozyskiwaniu pieniędzy na realizację lokalnych pomysłów. Po środkach, które Stowarzyszenie otrzymało w maju z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich „Lubelskie lokalnie”, tym razem pozyskało pieniądze z Unii Europejskiej na „Szkołę Aktywności Społecznej”. Dzięki temu wsparciu zostaną zorganizowane m.in. zajęcia komputerowe, plastyczne, sportowo-rekreacyjne i taneczne, warsztaty rękodzielnicze i wykłady w Wiejskiej Szkole Zdrowia.

W planach jest również wyjazd do Centrum Edukacji Zielarskiej w Boniewie oraz kończąca projekt impreza integracyjna. Wszystkie działania będą skierowane do mieszkańców w wieku co najmniej 50 lat, a na ich realizację stowarzyszenie otrzyma ponad 16 tys. zł.

Pieniądze będą pochodzić z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które organizacja pozyskała za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Krasnystaw Plus. Realizacja pierwszych pomysłów w ramach Szkoły jest planowana na luty 2021 r., a cały projekt zakończy się w sierpniu. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here