Otworzyli się na Rumunię

27 sierpnia stowarzyszenie LGD „Krasnystaw Plus” podpisało umowę o współpracy z m.in. z rumuńskim partnerem GAL Somes Transilvan.

W ostatni czwartek Dorota Sawa, prezes LGD Krasnystaw Plus, podpisała umowę z zarządem województwa lubelskiego na realizację projektu współpracy pn. „TRAIL. Turystyka rowerowa – aktywnie, innowacyjnie, lokalnie”. Projekt realizowany będzie we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Zapiecek” z Radzynia Podlaskiego oraz z rumuńskim partnerem GAL Somes Transilvan.

– Celem operacji jest promocja i rozwój oferty w zakresie turystyki oraz produktów i usług lokalnych, które wpłyną na wzrost atrakcyjności turystycznej obszaru. Projekt jest kierowany głównie do przedsiębiorstw, stowarzyszeń oraz osób, które mają wpływ na rozwój turystyki na obszarze LGD Krasnystaw Plus i LGD Zapiecek – mówi Sawa.

Przedstawiciele LGD Krasnystaw Plus będą mieli okazję zapoznać się z podejmowanymi inicjatywami na obszarze rumuńskiego partnera projektu, poznać rozwiązania, które wdrażają rumuńscy przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe. Warsztaty i szkolenia, w których wezmą udział przedstawiciele polskich LGD dostarczą niezbędnej wiedzy do rozwoju turystyki, w szczególności turystyki aktywnej opartej na szlakach rowerowych. Projekt zakłada również promocję miejsc turystycznych na obszarze LGD Krasnystaw Plus oraz LGD Zapiecek poprzez publikację materiałów informacyjno-promocyjnych.

– Zaplanowana w projekcie rewizyta partnerów zagranicznych w Polsce będzie znakomitą promocją naszych obszarów oraz dostarczy wiedzy partnerom rumuńskim o działaniach podejmowanych przez przedsiębiorców i organizacje na obszarze LGD Krasnystaw i LGD Zapiecek – dodaje Sawa. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here