Otworzyli stok w Kumowej Dolinie

Pod koniec tygodnia sypnęło śniegiem. Dzięki temu możliwe było otwarcie stoku narciarskiego w Kumowej Dolinie. Chętni do szusowania znaleźli się od razu.

W sobotnie popołudnie miłośnicy szusowania mogli wypróbować nowy, kupiony przed rokiem wyciąg „Bachleda”. Trasa zjazdowa mierzy 200 metrów. Dla początkujących jest też ośla łączka o długości 75 metrów. Trochę gorsze w porównaniu z poprzednim rokiem jest zaplecze. To ze względu na trwające przy amfiteatrze prace budowlane.

– Przepraszamy za utrudnienia spowodowane remontem Amfiteatru w Kumowej Dolinie. Wypożyczalnia i szatnia znajdują się w kontenerach położonych przy stoku, a nie w pomieszczeniu w amfiteatrze. Również nie będzie możliwe skorzystanie z toalet w budynku. Obok stoku znajdują się toalety przenośne dla gości – informuje Krzysztof Białowicz, dyrektor MOSiR w Chełmie, zarządca stoku narciarskiego w Kumowej Dolinie.

W dni powszednie stok czynny będzie prawdopodobnie w godzinach 14.00 – 20.00, a w weekendy w godz. 10.00 lub 12.00 do 20.00. Godziny korzystania mogą być różne w zależności od zainteresowania (informacje na ten temat umieszczane będą na bieżąco na stronie internetowej MOSiR Chełm). Z 50 proc. ulgi, ale tylko na zjazdy, a nie na wypożyczenie sprzętu, mogą skorzystać posiadacze karty 3+.

Cennik korzystania ze stoku i wypożyczenia nart nie zmienił się w porównaniu z rokiem poprzednim. 1 zjazd z oślej łączki – 50 gr, karnet 10 zjazdów – 5 zł; 1 zjazd z dużego wyciągu „Bachleda” – 1 zł, karnet 10 zjazdów – 10 zł. Wypożyczenie nart: pierwsza godz. – 7 zł, następna godz. – 7 zł, cały dzień – 27 zł; butów: pierwsza godz. – 7 zł, następna godz. – 4 zł, cały dzień – 20 zł; kije: pierwsza godz. – 2 zł, następna godz. – 1 zł, cały dzień – 10 zł; kask: pierwsza godz. – 5 zł, następna godz. – 5 zł, cały dzień – 20 zł; komplet: pierwsza godz. – 10 zł, następna godz. 8 zł, cały dzień – 40 zł. (mo)