Ożywienie na lotnisku

Ledwie wystartowały regularne rejsy ze Świdnika do Monachium, a z Portu Lotniczego Lublin nadeszła kolejna dobra wiadomość – od 17 czerwca linie lotnicze Wizz Air uruchomiają połączenie z Izraelem. Samoloty na trasie Świdnik – Tel Awiw będą latać dwa razy w tygodniu.
Utworzenie nowego połączenia przedstawiciele tanich węgierskich linii lotniczych oficjalnie ogłosili w ubiegły wtorek. Jak podkreślał rzecznik prasowy Wizz Air, to doskonała propozycja dla osób pragnących odpocząć i zwiedzić to nowoczesne, kosmopolityczne, tętniące życiem miasto.
– Jesteśmy przekonani, że połączenie do Tel Awiwu szybko zyska popularność wśród naszych klientów, którzy chętnie odwiedzą miasto, które nigdy nie śpi. Pasażerowie z pewnością docenią naszą nową destynację z powodu bogatego dziedzictwa kulturowego, doskonałej kuchni i dużego wyboru atrakcji – mówił Gabor Vasarhelyi.
Wizz Air rozpocznie loty 17 czerwca, a rejsy tego przewoźnika odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Dzień po Wiz Air w tę samą trasę wystartują Polskie Linie Lotnicze LOT. Z ich usług również będziemy mogli skorzystać dwa razy w tygodniu. Połączenie z Izraelem to część nowej wiosenno-letniej siatki połączeń Portu Lotniczego Lublin.
– Rozkład lotów w sezonie letnim prezentuje się bardzo atrakcyjnie. W naszej siatce pojawiły się kluczowe połączenia, na którymi od dawna pracowaliśmy. Cieszy mnie fakt, że na naszym lotnisku pojawiają się nowi przewoźnicy. To potwierdza, że linie lotnicze dostrzegają potencjał miasta i regionu – podkreśla Krzysztof Wójtowicz, prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.
W ubiegły poniedziałek w PLL odbył się inauguracyjny lot na trasie Monachium – Lublin – Monachium. Dzięki temu Lublin zyskał połączenie z dużym portem przesiadkowym, co daje nam możliwość dotarcia praktycznie do każdego zakątka Europy i wielu miejsc na świecie. Połączenie realizowane jest przez linie lotnicze BMI Regional, a pasażerowie będą podróżowali samolotami Embraer ERJ 145, które zabiorą na pokład 49 osób. Loty odbywają się codzienne a ich rozkład jest dostosowany do porannej i popołudniowej fali przesiadkowej lotniska w Monachium.
Kolejne nowości w siatce połączeń to oferowane przez linie Small Planet Barcelona, Heraklion i Burgas. Od 1 maja polecimy do Barcelony, od 14 czerwca do Heraklionu, a już 19 czerwca wystartuje pierwszy samolot do Burgas.
Na mapie połączeń pojawi się też Liverpool, dokąd podróżni będą mogli polecieć na pokładach linii Wizz Air. Loty rozpoczną się 21 maja. Wizz Air od 25 sierpnia otwiera też nowe połączenie do Kijowa. Zarówno do Liverpoolu, jak i do Kijowa, będziemy mogli latać dwa razy w tygodniu. Przewoźnik zapowiada również zwiększenie liczby rejsów z dwóch do trzech tygodniowo w szczycie sezonu do Oslo i Doncaster. Przywrócenie połączeń z Dublinem zapowiada też Ryanair, którego samoloty startowały będą dwa razy w tygodniu. Jasz