Pacjentów leczą w gabinecie

Obydwa ośrodki zdrowia, które działają w Gorzkowie w jednym budynku, są otwarte dla pacjentów – zapewnia ich kierownictwo. Mieszkańcy gminy są przyjmowani w gabinetach, a teleporada jest udzielana wtedy, gdy pacjent takiej formy oczekuje i wyraża na nią zgodę.

Przed dwoma tygodniami opisaliśmy przypadek mieszkanki Gorzkowa, która z przewlekłym bólem kolana od miesięcy nie może dostać się do lekarza rodzinnego w swojej gminie, bo recepcjonistka proponowała wyłącznie teleporadę. Pacjentka chciała, by lekarz ją zbadał, skierował na badanie lub do specjalisty.

W Gorzkowie, w tym samym budynku, działają dwa ośrodki zdrowia. Julitta Kaszycka-Policha, która prowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lekarza Rodzinnego, zapewniała, że dokładnie sprawdziła dokumentację i takiego przypadku nie miała. Jak twierdzi, drzwi jej gabinetu są otwarte dla wszystkich pacjentów, a ośrodek wyznacza wizyty na konkretne godziny, by w poczekalni nie było za wiele osób. Teleporady były udzielane wyłącznie na początku pandemii przez około dwa miesiące.

Drugim Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej, funkcjonującym w Gorzkowie, jest „Agamed”. Kierownictwo przychodni zapewnia, że drzwi dla pacjentów również są otwarte. Przekonuje również, że w ośrodku została przeprowadzona wnikliwa analiza i w praktyce lekarzy nie było takiego przypadku, aby pacjentce z bólem kolana nie udzielono pomocy w przychodni. – Zapewniamy, że zarówno osoby starsze, jak i dzieci, są przyjmowane i badane w przychodni osobiście przez lekarzy. Teleporady są również dostępne, jeśli pacjent takiej formy oczekuje i wyraża na nią zgodę – podkreśla kierownictwo „Agamedu”.

Przychodnia pracuje w dni robocze i przyjmuje pacjentów od 8:00 do 18:00. Chorzy są umawiani są na konkretną godzinę, dla ich wygody i bezpieczeństwa – zapewnia „Agamed”. – Wizyty realizowane są w dniu zgłoszenia lub następnym. Recepty wypisujemy do 2 dni roboczych. Nasi pacjenci dobrze o tym wiedzą. W przychodni zlecamy i pobieramy badania laboratoryjne. Wykonujemy szczepienia i bilanse dzieci. Jeździmy również do stwierdzania zgonu. Przyjmujemy i badamy pacjentów z potwierdzoną infekcją Covid-19, realizujemy też wizyty domowe. Nie obawiamy się zarażenia, cały personel jest w pełni zaszczepiony.

Dzieci w wieku do lat 6 obowiązkowo badane są w przychodni, w dniu zgłoszenia, poza kolejnością. To samo dotyczy przypadków nagłych, które są realizowane niezwłocznie. Nikomu nie odmawiamy wizyty. Kierujemy się dobrem ludzi. Pacjenci, którzy ostatnio bardzo chętnie zapisują się do przychodni „Agamed” z innych ośrodków zdrowia, są zadowoleni z profesjonalnej opieki i krótkiego czasu oczekiwania na wizytę oraz recepty – podkreśla kierownictwo NZOZ „Agamed”. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here