Paczki głodu

W minionym tygodniu ponad 250 osób otrzymało od Bractwa im. św. Brata Alberta paczki z żywnością o długim terminie ważności.


– Głód to nie wybór. Przekonujemy się o tym każdego dnia, gdy przychodzą do nas osoby znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Osoby, które nagle straciły pracę. Emeryci i renciści, którzy niemal całą emeryturę przeznaczają na rachunki i leki, a na jedzenie zostaje im niecałe 100 zł miesięcznie.

Osoby zmagające się z różnymi trudnościami uniemożliwiającymi podjęcie pracy a tym samym skazane na ciągłą walkę o godne życie – mówi Monika Zielińska, prezes zarządu Bractwa. – Paczki, które mogliśmy przygotować dzięki Waszym darowiznom. Każdy produkt spożywczy przekazany na rzecz Bractwa, każda wpłata na nasze konto – przyczyniają się do tego, że możemy lepiej wypełniać naszą misję, czyli wspierać osoby ubogie – dodaje.

Bractwo wydaje rocznie około tysiąca takich paczek, wydaje 6000 posiłków dla najuboższych lublinian, dziennie z ciepłej strawy korzysta obecne około 250 osób. Jadłodajnię przy ul. Zielonej można wesprzeć wpłatami lub darami z natury. Kwotą 60 zł można zapewnić dzienny posiłek dla 15 ubogich, kwotą 32 zł można ufundować paczkę społeczną dla jednej osoby, a wpłacając 195 zł można zapewnić wyżywienie miesięczne w Ośrodku dla Bezdomnych dla 1 osoby.(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here