Pączki i kawa zapewniły długowieczność

22 listopada Tadeusz Malec z gminy Żółkiewka obchodził 102. urodziny. Mężczyzna całe życie związany był z muzyką, śpiewał m.in. w lokalnym chórze.

Jubilata odwiedzili: w imieniu starosty krasnostawskiego radny powiatowy Jan Mróz, wójt Żółkiewki Jacek Lis, sekretarz Marcin Zając i Anna Podgórska – dyrektor Ośrodka Kultury. Nie zabrakło oczywiście rodziny i przyjaciół pana Tadeusza z zespołu chóralnego. Mężczyzna urodził się 22 listopada 2017 roku w Koszarsku, na terenie gminy Żółkiewka. Wychował dwie córki, doczekał się 3 wnuków i 4 prawnuków.

Pracował zawodowo, prowadził własną działalność. Pasją pana Tadeusza jest muzyka. Był członkiem zespołu chóralnego działającego przy Ośrodku Kultury w Żółkiewce i chóru kościelnego, w których to brał udział do 95. roku życia. Grał także na skrzypcach. – Na spotkania chóru dojeżdżał samochodem lub rowerem. Pan Tadeusz czyta bez okularów i nadal lubi zagrać na skrzypeczkach. Od 50 lat na śniadanie zjada pączka, popijając kawę – mówi Barbara Niedźwiedź, kierownik USC w Żółkiewce. (kg)