Paczkomaty jak grzyby po deszczu

Firma In Post, właściciel rozrastającej się w ekspresowym tempie sieci paczkomatów w całym kraju, szuka nowych lokalizacji w Świdniku i chce, by o ich wyborze zdecydowali sami świdniczanie.


Paczkomaty to coraz popularniejszy system automatycznych skrytek pocztowych. Korzystając z nich można szybko i łatwo odebrać lub nadać przesyłkę. Urządzenia rozlokowywane są w najbardziej ruchliwych i uczęszczanych miejscach (przy centrach handlowych, sklepach, stacjach benzynowych) i w dobie wzrostu internetowego handlu lawinowo zdobywają użytkowników, choć również coraz częściej wykorzystywane są do nadawania czy odbioru niekomercyjnych przesyłek odbierając rynek Poczcie Polskiej. System wbrew pozorom jest prosty.

Żeby np. nadać przesyłkę trzeba ją zarejestrować i opłacić przez Internet albo w paczkomacie za pomocą karty płatniczej, a potem zdeponować w skrytce wybranego paczkomatu. Operator zabiera ją do adresata, który dostaje SMS-a z kodem uprawniającym do obioru. Paczkomaty działają całą dobę. By odebrać przesyłkę wystarczy wpisać otrzymany kod lub zeskanować kod QR na czytniku paczkomatu.

W Świdniku paczkomaty są przy ulicach: Lotników Polskich 38 (przy sklepie Carrefour), 56 (przy sklepie Mrówka) i 58 (przy sklepie Lidl), Kard. Wyszyńskiego 17 (przy Galerii Venus), Targowej 9 (przy bocznym wejściu do Hali Targowej) oraz Krępieckiej 3 (przy markecie Kaufland).

Teraz do tych lokalizacji In Post, właściciel największej w kraju sieci paczkomatów, chce dołączyć kolejne. O pomoc w wybraniu najlepszych miejsc prosi samych świdniczan. Wystarczy wejść na stronę inpost.pl/blisko-ciebie/glosuj-na-miejsce w okienku lokalizacji wpisać „Świdnik”, a potem wybrać na mapie jedno z dziesięciu proponowanych miejsc: przy ulicy: K.K. Baczyńskiego 4, Klonowej 49, Kosynierów 7 i 10, Piaseckiej 22, Racławickiej 9, Stanisława Skarżyńskiego 1, Środkowej oraz Witosa 9a i 9b. JN