Padła główna wygrana: milion!

Organizatorzy i laureaci Chemionerów 2019

4 czerwca padła główna wygrana w konkursie „Chemionerzy”, organizowanym przez Gimnazjum nr 8 im. Grażyny Chrostowskiej oraz XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Zesłańców Sybiru w Lublinie. Milion punktów zdobyła drużyna w składzie: Małgorzata Dżaman i Agata Góra.


Konkurs to inicjatywa nauczycielek chemii: Jolanty Kociuby i Joanny Martyniuk. Wzorowany jest on na popularnym telewizyjnym programie „Milionerzy”, a pytania przybliżają uczniom codzienne zagadnienia związane z chemią. – Chcemy pokazać, że chemia to nie tylko te straszne wzory, ale ma też zastosowanie w codziennym życiu – podkreśla Urszula Łapińska-Łubniewska, dyrektor Zespołu Szkół nr 10 w Lublinie. Uczniowie mogą, tak jak w „Milionerach”, korzystać z pomocy publiczności czy koła ratunkowego.

Konkursowe emocje udzielają się wszystkim obecnym na sali, a pytania z roku na rok są ciekawsze. – Cieszymy się, że nasz konkurs jest coraz popularniejszy. W tym roku przyjechali do nas np. uczniowie z polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. Romualda Traugutta w Brześciu – dodaje pani dyrektor. Nagrodami dla uczniów są atrakcyjne książki, a patronat honorowy nad konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty oraz dziekan Wydziału Chemii UMCS. E. Kalwińska

I miejsce – Milion punktów – zdobyła drużyna z Gimnazjum nr 24 w Lublinie w składzie: Małgorzata Dżaman, Agata Góra. II miejsce – 75 000 punktów, zdobyła drużyna Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Lublinie w składzie: Aleksander Kałakucki, Patryk Nosalewicz. III miejsce – 10 000 punktów zdobyła drużyna Harcerskiej Szkoły Społecznej im. Romualda Traugutta w Brześciu w składzie: Lizaveta Siameika, Krystina Pauliukevich. IV miejsce – 500 punktów – zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Lublinie w składzie: Gabriela Adamiak i Stanisław Michnikiewicz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here