Pakuj paszport i w drogę

Nie masz planów na czerwcowy urlop? Wspólnie z Chełmskim Klubem Podróżników Stowarzyszenia WeRwA zapraszamy na niezwykle atrakcyjne wycieczki do Lwowa i na Podole. Tanio, bezpiecznie, kusząco.

Tych, którzy nie mieli jeszcze okazji odwiedzić Lwowa – oraz wszystkich amatorów tego malowniczego miasta – zapraszamy na najbliższą wyprawę w pierwszy weekend czerwca. Tym razem oprócz tradycyjnego punktu zwiedzania w programie wycieczki znalazł się też mały bonus – prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji i zabytkowych pojazdów, jaką będzie możliwość obejrzenia międzynarodowych wyścigów samochodów zabytkowych. Tour tradycyjnie odbędzie się na trasie historycznego „lwowskiego trójkąta”, czyli takiej samej jak w latach 1930-32.
– To z pewnością jedna z najbardziej barwnych i atrakcyjnych imprez we Lwowie – zapewniają organizatorzy.
Dodatkowo uczestnicy zwiedzą słynny lwowski browar i spróbują kilku gatunków piwa, a chłonni kultury będą mogli udać się wieczorem do opery na spektakl. Będzie też dużo czasu wolnego, by każdy mógł bez przeszkód wypocząć, zrelaksować się na swój własny sposób, zrobić zakupy, a także na własną rękę zwiedzić lwowskie uliczki. Tym bardziej, że hotel „Tisar” (w którym zatrzymają się wycieczkowicze) jest ulokowany w centrum miasta, a od starówki i opery dzieli go zaledwie 10 minut spacerem.
Koszt wyjazdu to jedyne 290 zł. W ramach tej kwoty transport, nocleg, wstęp do obiektów i opieka przewodnika, ubezpieczenie, dwa obiady i śniadanie.
Z kolei 15-19 czerwca to termin wycieczki na znane z sienkiewiczowskich dzieł Podole. W programie miejsca cieszące się największą popularnością podczas ubiegłorocznych wypraw, w tym m.in. Zbaraż, Kamieniec Podolski, Chocim, Czortków i Trembowla, ale także Krzemieniec, prawosławna Częstochowa czyli Poczajów, Podhorce, Olesko, Skała Podolska, Okopy św. Trójcy, Czerniowce i Bakota. Będzie też niezapomniany rejs po Dniestrze, a w drodze powrotnej zwiedzanie Kołomyi, Śniatynia, Stanisławowa i Brzezan, a ostatni przystanek na mapie to oczywiście Lwów i czas na zakupy.
Koszt kilkudniowej wycieczki to 790 zł, w tym transport, noclegi, wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje), wstęp do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem, opieka pilota oraz przewodnika i ubezpieczenie.
Przypominamy, że do wyjazdu na Ukrainę niezbędny jest paszport, a liczba miejsc jest ograniczona (o wpisaniu na listę decyduje kolejność wpłat). Zapisy i wpłaty przyjmuje sklep Metro przy ul. Pijarskiej 5 w Chełmie, w godz. 10-17. Wpłaty można także kierować na konto Stowarzyszenia WeRwA nr 26 2030 0045 1110 0000 0309 7720. Uwaga! Przy wpłacie należy podać imię i nazwisko, numer kontaktowy telefonu, datę urodzenia oraz informację o ewentualnych chorobach przewlekłych (wymóg do zawarcia ubezpieczenia).
Szczegóły dostępne są na Facebooku (wystarczy wpisać Chełmski Klub Podróżników lub Stowarzyszenie WeRwA) oraz pod nr tel.: 502 342 117.
Wyjazdy z Chełma. Redakcja „Nowego Tygodnia” jest wyłącznym patronem obu wycieczek. (opr. pc)