Pamiątkowa tablica

(27 lipca) Staraniem chełmskich myśliwych w kaplicy w Lisznie odsłonięto tablicę upamiętniającą śp. ks. kanonika Stanisława Furlepę, proboszcza miejscowej parafii i kapelana chełmskich myśliwych.

Mszę świętą, z udziałem pocztów sztandarowych kół i okręgu oraz sygnalistów myśliwskich, w intencji zmarłego odprawili ks. Franciszek Kamiński i ks. Michał Bijak. Odsłonięcia poświęconej tablicy dokonał Marian Rudnik – prezes ORŁ w Chełmie z Krzysztofem Pączkiem – wykonawcą tablicy.

X Puchar Dian

(11 sierpnia) Czternaście zawodniczek rywalizowało na strzelnicy w Kumowej Dolinie w Pucharze Dian – wieloboju myśliwskim zorganizowanym przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Chełmie, na strzelnicy myśliwskiej w Rudce k/Chełma. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Mirosław Sawicki. Pomoc medyczną zabezpieczał Wojciech Jerzy Suchodół. Nad sprawnością maszyn i urządzeń czuwał Zbyszek Świszcz.

Wyniki indywidualnie w klasie OPEN:
1. Monika Szymkiewicz 407/500 pkt.
2. Magda Królak 396 pkt.
3. Urszula Sokólska 374 pkt
4. Marta Krawiec Grabczuk 363 pkt.
5. Maria Michalska 349 pkt
6. Jańczak Anna 341 pkt.
7. Ewa Piątkowska 334 pkt.
8. Izabela Motylińska 289 pkt.
9. Małgorzata Żyła 264 pkt.
10. Katarzyna Cieślak 251 pkt
11. Anna Skiepko 247 pkt
12. Aleksandra Sawicka 215 pkt.
13. Emilia Lenc 200 pkt.
14. Monika Zawiślak 156 pkt.

Wyniki zespołowe
1. Zespół „Podlaskie Diany” w składzie: Urszula Sokólska, Izabela Motylińska i Ewa Piątkowska z wynikiem 997/1500 pkt.
2. Zespół „Sex Laski” w składzie: Anna Skiepko, Monika Szymkiewicz i Małgorzata Żyła z wynikiem 918 pkt.
3. Zespół „Fit Laski” w składzie: Monika Zawiślak, Anna Jańczak i Maria Michalska z wynikiem 846 pkt.

Najlepsze zawodniczki i zespoły uhonorowano pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez organizatorów i myśliwych. Po zawodach odbył się myśliwski poker – na kręgu. Najcelniej „dublety” strzelała Magda Królak (65/80 pkt.). O formę zawodniczek podczas pucharu zadbały „Cukiernia Grela” Maciej Grela i „Gęsie Sprawki” Pawła Piętaka.

Akcja „Darz Bór – dasz krew”

W ramach ogólnopolskiej akcji „Darz Bór – dasz krew” chełmscy myśliwi – diany i nemrodzi – przekazują krew. Cieszy zaangażowanie, szczególnie w czasie, gdy coraz więcej w życiu codziennym polityki niż prawdziwego działania dla innych. Apelujemy do wszystkich myśliwych, ludzi dobrego serca, aby honorowo oddawali krew. Ze względu na szczytny cel liczymy na zainteresowanie honorowym krwiodawstwem. (m)