Pamięć o Wyklętych

W intencji Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli o niepodległą i niezależną Rzeczpospolitą, w krasnostawskich parafiach odprawiono msze święte.

W niedzielę w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia liturgię celebrował ks. dr Janusz Gzik, zaś poniedziałkową mszę w kościele pw. św. Franciszka Ksawerego odprawił ksiądz dziekan Jarosław Wójcik. 1 marca odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

W ramach obchodów złożono kwiaty i wieńce przy pomniku bohaterów ziemi krasnostawskiej i krzyżu pamięci ofiar zbrodni komunistycznych. Obchody miały na celu upamiętnienie żołnierzy podziemia niepodległościowego, wywodzących się z Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, którzy od roku 1944 walczyli z wojskami sowieckimi i komunistycznym aparatem terroru o niepodległą Polskę.

W krasnostawskich uroczystościach uczestniczyli poseł Teresa Hałas, starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, przewodniczący rady powiatu Witold Boruczenko, wiceprzewodniczący rady powiatu Mirosław Księżuk, burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk i wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here