Pamięci Edwarda Pusiaka

Już po raz 23 w Dorohusku zorganizowano turniej piłki nożnej oldbojów poświęcony pamięci Edwarda Pusiaka, przed wcześnie zmarłego działacza sportowego.

Edward Pusiak odszedł 30 października 1991 w wieku 38 lat. Był znanym i cenionym działaczem sportowym i pracownikiem LZS, mieszkał w Dorohusku. W ostatnią sobotę odbył się 23 poświęcony mu turniej piłki nożnej oldbojów zorganizowany przez wójta i radę gminy Dorohusk, Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki oraz Granicę Dorohusk przy wsparciu chełmskiego starostwa i ChOZPN.

W zawodach zwyciężył zespół KS Rubież Luboml z Ukrainy, a kolejne miejsca zajęli: 2. Granica Dorohusk, 3. Gmina Chełm, 4. Gardenmet Krasnystaw, 5. Granica II Dorohusk, 6. RKS 1955 Chełmianka. Statuetkę „króla strzelców” zdobył Sławomir Tatysiak z Granicy, zdobywca 9 bramek. Najstarszym zawodnikiem okazał się 62-letni Ryszard Suduł z Gminy Chełm.

Tuż po ceremonii wręczenia pucharów i statuetek, minutą ciszy uczczono pamięć Edwarda Pusiaka, a także Bartłomieja Prączko, chełmskiego policjanta, 36-letniego zięcia pani Pusiak, który zmarł na raka w lipcu 2017 r. Turniej prowadziła dwójka sędziowska w składzie: Adrian Walczuk i Dariusz Harko. Granica Dorohusk grała w składzie: Tomasz Błaszak, Sebastian Kogut, Leszek Sokołowski, Krzysztof Ruszkiewicz, Sławomir Tatysiak, Arkadiusz Słomka i Marian Łuć. (kg)