Pamięci Tomka Persza

W niedzielę, 26 lutego na jeziorze Sumin odbyły się otwarte, towarzyskie zawody podlodowe „PAMIĘCI TOMKA PERSZA”. Rywalizowali wędkarze z siedmiu kół okręgu chełmskiego oraz z Lublina, Świdnika, Białej Podlaskiej i Wisznic – razem 34 osoby. Otwarcia zawodów dokonał organizator – prezes chełmskiego koła Moczykije InteGracja Waldemar Kołodziejczyk. Wspólnie z głównym sędzią, Dariuszem Ciechańskim, wspominali Tomka, podkreślając jego osiągnięcia w wędkarstwie podlodowym i spinningowym. Uczestnicy spotkania podpisali się na pamiątkowym plakacie, który został wręczony po zawodach pani Grażynie Persz. Zawody zostały rozegrane w jednej, trwającej trzy i pół godziny, turze. Szczęśliwie dwa dni poprzedzające zawody były bez deszczu i z lekkim mrozem, co sprawiło, że warunki wędkarskie okazały się nadspodziewanie dobre i, co najważniejsze, bezpieczne. Średni wiatr, jaki pojawił się w połowie tury, nie przeszkodził w osiągnięciu nadzwyczaj dobrych wyników. Ogółem złowiono ponad 41 kg ryb. Podczas odprawy D. Ciechański obiecał, że z lodu nikt nie wróci „na tarczy”. Obietnicy dotrzymał. Łowili wszyscy! Zdecydowanie przeważały średnie płoteczki (większe od tych łowionych zazwyczaj na Żółtańcach, Stańkowie czy Wytycznie), były pojedyncze leszczyki i krąpiki.

Wszystkie złowione okonie, a było ich kilkanaście, w pełnym zdrowiu wróciły do wody. Pozostałe ryby zasiliły bocianią spiżarnię, mieszczącą się przy Dyrekcji Poleskiego Parku Narodowego. Oto końcowe rezultaty: zawody wynikiem 3805 g wygrał Andrzej Boguszewski z Barrakudy Lublin, który odebrał ufundowaną przez Grażynę Persz główną nagrodę – Puchar Pamięci Tomka Persza. Fundatorem pucharu Ryba Zawodów był Zarząd Okręgu PZW Chełm. Wręczył go Igor Gruszecki – Romanowi Kozłowskiemu z koła w Wierzbicy (okoń 185 g). Drugie miejsce zajął klubowy kolega zwycięzcy – Grzegorz Michałkiewicz (2170 g). Trzeci był Piotr Bednaruk – Rejowiec (2075 g). Zaraz po nim uplasował się jego brat Krzysztof Bednaruk (1945 g). Kolejne miejsca zajęli: Wojciech Kowalczyk – Dorohusk (1860), Roman Kozłowski – Wierzbica (1845), Tadeusz Mulsson – Wodnik (1700), Marek Winiarski – WSK Świdnik (1670), Michał Rapa – Barrakuda (1585), Zbigniew Kuflowski – Pocztowiec Biała Podlaska (1580). Cała dziesiątka otrzymała pamiątkowe dyplomy, natomiast wszyscy uczestnicy – drobne upominki. Wśród zawodników rozlosowano (losował Konrad – syn śp. Tomka) m.in. profesjonalne wędki podlodowe, ufundowane przez Tadeusza Mulssona. Pani Grażyna podziękowała wszystkim uczestnikom za pamięć o Tomku. Opinie wśród uczestników zawodów były jednoznaczne: spotkania te należy kontynuować.
I na koniec: Sumin to doskonała woda na organizację zawodów podlodowych. Zdecydowanie zasługuje na powrót do wędkarskich terminarzy kół i Grand Prix Okręgu. Niewątpliwie ciekawe byłyby zawody cyklu Grand Prix Polski. (KWAnt.)

Zmiana miejsca przyjmowania składek w Kole Wojskowym

Zarząd Wojskowego Koła Wędkarskiego w Chełmie informuje, że zmienił się punkt przyjmowania składek od członków Koła. Można je opłacać w nowym sklepie wędkarskim „Spławik” przy ul. Zachodniej 37 (oś. Gwarek) lub w Zarządzie Koła (tel. 501 227 411 lub 792 721 227). Więcej informacji na stronie internetowej www.wojskowe.pzw.org.pl.

Clifford z nową siedzibą

Od poniedziałku (6 marca) chełmski sklep zoologiczno-wędkarski „Clifford” zostanie przeniesiony na ul. Popiełuszki. Nowa siedziba mieścić się będzie na targowisku w boksie nr 12.
W sklepie dostępne są m.in. znaczki uprawniające do amatorskiego połowu ryb.