Pamiętają o tragicznie zmarłej policjantce

– Nasza Koleżanka st. sierż. Magdalena Dolebska zginęła na służbie 3 lata temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci! – wspomina Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Starszy sierżant Magdalena Dolebska pracowała w referacie wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Służbę w policji rozpoczęła 8 maja 2012 r., na stanowisku kursanta zespołu patrolowo-interwencyjnego wydziału prewencji. 9 listopada 2012 r., ukończyła kurs podstawowy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Kolejno pełniła służbę w zespole patrolowo-interwencyjnym wydziału prewencji, a następnie od 1 lipca 2014 r., na stanowisku policjanta wydziału ruchu drogowego.

1 października 2016 r., została mianowana na stanowisko referenta wydziału ruchu drogowego KPP w Krasnymstawie. – Była policjantką zdyscyplinowaną, pracowitą, sumienną i dyspozycyjną. Z powierzonych zadań wywiązywała się rzetelnie i terminowo. Bardzo dobra znajomość przepisów z dziedziny ruchu drogowego, profesjonalizm oraz duża wiedza powodowały, że policjantka osiągała dobre wyniki w służbie.

W szczególności przejawiało się to w ujawnianiu i zatrzymywaniu nietrzeźwych kierujących oraz właściwej reakcji na naruszanie zasad ruchu drogowego – wspomina Babicz. 18 października 2017 r., podczas pełnienia służby wraz z innym funkcjonariuszem ruchu drogowego, Małgorzata Dolebska obsługiwała zdarzenie drogowe w miejscowości Łopiennik Nadrzeczny. Na stojący oznakowany pojazd służbowy, z włączonymi sygnałami świetlnymi, najechał samochód osobowy marki Renault. W wyniku wypadku st. sierż. Dolebska zmarła w szpitalu. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here