Pamiętajmy o potrzebujących

Ruszyła 26. edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Patronat nad zbiórką darów objęła Agata Kornhauser-Duda, małżonka prezydenta RP i metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik.


– Zgodnie z naszym hasłem „Podziel się tym co masz” będziemy dzielić się tym, co przyniesie radość i umocni wiarę w drugiego człowieka. Będziemy nieść pomoc dzieciom, ich rodzinom, bliskim i dalszym, wszystkim, dla których los nie zawsze jest łaskawy, których spotyka „zima” zapomnienia i samotności, tych, którzy wciąż mają nadzieję na prawdziwe, pełne miłości Boże Narodzenie – podkreśla redaktor Ewa Dados z Radia Lublin, inicjatorka akcji.

Jak co roku Główny Społeczny Komitet Organizacyjny PDPZ mieści się przy Radiu Lublin. Rejestracja sztabów rozpoczęła się w 12 listopada. W akcji zbierane są tylko dary materialne: słodycze, zabawki, książki, żywność, chemia gospodarcza, czapki czy ubrania zimowe ( w bardzo dobrym stanie).

Już w niedzielę, 25 listopada, odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów. W ubiegłym roku podczas całej akcji udało się zebrać 186 564 kilogramy darów.

Emilia Kalwińska