Pamiętali o chorych i samotnych

Uczniowie „Trójki” jak zwykle nie zawiedli

Świdnicki Komitet Pomocy SOS „Solidarność” nie zapomniał o przypadającym 11 lutego Światowym Dniu Chorego. Był on okazją do obdarowania starszych, samotnych i schorowanych mieszkańców miasta. W akcję włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku.


13 maja 1992 roku papież Jan Paweł II ustanowił 11 lutego Światowym Dniem Chorego. O tej dacie od wielu lat pamięta świdnicki Komitet Pomocy SOS „Solidarność”, który przy wsparciu wolontariuszy organizuje pomoc dla starszych, schorowanych i samotnych mieszkańców miasta. W tym roku mimo trwającej pandemii – nie mogło być inaczej, choć obchody miały skromniejszy wymiar.

Wolontariusze Komitetu Pomocy SOS „Solidarność”, w tym również przewodniczący Rady Miasta Świdnik, Włodzimierz Radek oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku, działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu zapukali do drzwi chorych i samotnych świdniczan doręczając im drobne upominki oraz okolicznościowy list podpisany przez Urszulę Radek, prezes Komitetu Pomocy SOS „Solidarność” i burmistrza Waldemara Jaksona, który jak co roku objął akcję swoim patronatem. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here