Pandemia dusi lotnisko

Port Lotniczy Lublin podsumował październik. Statystyki nie napawają optymizmem, a listopad zapowiada się jeszcze gorzej. Wszystkiemu winna pandemia.


W październiku Port Lotniczy obsłużył 243 operacje lotnicze. Dla porównania w październiku ubiegłego roku było ich 384, a w roku 2018, który jak dotąd był najlepszym – 457. Pasażerów w październiku br. było 7 818, w ubiegłym roku było ich 32 822, a w roku 2018 – 37 686. Powodem słabych statystyk jest oczywiście pandemia Covid-19. Nie zanosi się na to by listopad był pod tym względem lepszy, bo linie lotnicze znacznie ograniczyły liczbę wykonywanych połączeń w tym i kolejnym miesiącu.

Irlandzki Ryanair poinformował, że w okresie od 4 listopada do 13 grudnia zawiesza w Polsce kilkadziesiąt tras, w tym również połączenie Świdnik-Dublin. Z systemów rezerwacyjnych wynika, że może ono zostać wznowione 16 grudnia.

Ilość połączeń okroiły również linie Wizzair, zawieszając loty ze Świdnika do Londynu Luton (od 1 listopada do 14 grudnia), Oslo Torp (od 8 listopada do 17 grudnia) oraz niedawno reaktywowane połączenie do Doncaster Sheffield (od 6 listopada do 15 grudnia). Z kolei Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały, że od 23 listopada do 20 grudnia z pięciu do dwóch tygodniowo ograniczą połączenia Świdnik-Warszawa. Oznacza to, że w ciągu najbliższych kilku tygodni z PLL polecimy tylko w dwóch kierunkach. Oprócz połączeń do Warszawy będą wykonywane również te do Eindhoven, gdzie raz w tygodniu latają linie Wizzair. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here