Pandemia nie zatrzymała Nestora

17 września odbyła się długo oczekiwana i przekładana z powodu pandemii koronawirusa, promocja 53 wydania czasopisma artystycznego „Nestor”.

Uroczystość rozpoczął wernisaż wystawy uczestników drugiej edycji Wakacyjnej Akademii Kultury Siennica Różana 2020. Można na niej obejrzeć prace plastyczne i zdjęcia wykonane podczas Akademii. Następnie zebrani w czytelni goście otrzymali najnowszy numer czasopisma, a redaktor naczelny Andrzej Misiura przedstawił autorów i treść najnowszego „Nestora”.

Czytelnicy znajdą w nim ciekawe artykuły dotyczące historii regionu, wspomnienia, relacje, recenzje, poezję, felietony i anegdoty. Jak zwykle okładka „Nestora” przedstawia sylwetkę jednego z artystów, w tym numerze możemy podziwiać malarstwo Edwarda Krzysztofa Rogalskiego pochodzącego z Rudnika koło Krasnegostawu, obecnie mieszkającego w Szczecinie. Rogalski jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie oraz współtwórcą Grupy Literackiej „Słowo” w Krasnymstawie.

Swoje wiersze i rysunki publikuje w almanachach, antologiach i czasopismach Lubelszczyzny. Autor trzech tomików poetyckich: „Polowanie bez nagonki”, „Przebudzenie” i „Kiedy pada światło”. Jest autorem m.in. projektu „Orderu Nestorii”. Uroczystość uświetnił mini recital Małgorzaty Swarek-Gałęskiej i Ryszarda Krauzego z Łodzi. Wystawę można oglądać w Galerii Collegiata na piętrze w godzinach pracy biblioteki. Zarówno najnowszy jak i poprzednie numery „Nestora” są dostępne w Powiatowej Bibliotece Publicznej. Zapraszamy. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here