Pani Helenie stuknęła setka

21 lipca Helena Adamiak z Woli Idzikowskiej świętowała swoje setne urodziny. Z okazji tego niecodziennego jubileuszu odwiedzili ją m.in. wójt gminy Fajsławice Janusz Pędzisz i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Iwona Sobczuk.

Helena Adamiak urodziła się 21 lipca 1920 r. w Woli Idzikowskiej, jako córka Grzegorza i Józefy Słupnych. 22 marca 1951 r. zawarła związek małżeński z wdowcem Bronisławem Adamiakiem. – Z tego związku urodził się syn Florian, z którym obecnie mieszka jubilatka. Pani Helena wychowywała również córki męża z pierwszego małżeństwa – informuje Aleksandra Granat z urzędu gminy Fajsławice.

– Florian Adamiak wraz z żoną Marią wspominają mamę z lat młodości jako osobę o wyrazistym usposobieniu, stanowczą, zawsze mającą własne zdanie i niezwykle pracowitą, która pracowała nie tylko we własnym gospodarstwie, ale najmowała się do pracy również u innych gospodarzy – dodaje. W dniu setnych urodzin Helenę Adamiak odwiedził m.in. wójt Janusz Pędzisz, który przekazał jubilatce m.in. list gratulacyjny od prezesa rady ministrów Mateusza Morawieckiego. (k)