Pani Helenie stuknęła setka

21 lipca Helena Adamiak z Woli Idzikowskiej świętowała swoje setne urodziny. Z okazji tego niecodziennego jubileuszu odwiedzili ją m.in. wójt gminy Fajsławice Janusz Pędzisz i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Iwona Sobczuk.

Helena Adamiak urodziła się 21 lipca 1920 r. w Woli Idzikowskiej, jako córka Grzegorza i Józefy Słupnych. 22 marca 1951 r. zawarła związek małżeński z wdowcem Bronisławem Adamiakiem. – Z tego związku urodził się syn Florian, z którym obecnie mieszka jubilatka. Pani Helena wychowywała również córki męża z pierwszego małżeństwa – informuje Aleksandra Granat z urzędu gminy Fajsławice.

– Florian Adamiak wraz z żoną Marią wspominają mamę z lat młodości jako osobę o wyrazistym usposobieniu, stanowczą, zawsze mającą własne zdanie i niezwykle pracowitą, która pracowała nie tylko we własnym gospodarstwie, ale najmowała się do pracy również u innych gospodarzy – dodaje. W dniu setnych urodzin Helenę Adamiak odwiedził m.in. wójt Janusz Pędzisz, który przekazał jubilatce m.in. list gratulacyjny od prezesa rady ministrów Mateusza Morawieckiego. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here