Pani Janina nadal w potrzebie

„Kochani Świdniczanie, proszę Was o wsparcie w walce o godne życie dla pani Janiny Prus. Zbieramy środki na remont łazienki, aby mogła godnie mieszkać i żyć” – z takim apelem za pośrednictwem strony Spotted: Świdnik-Nowy na Facebooku zwróciła się jedna z mieszkanek naszego miasta. Pomóc można za pośrednictwem strony siepomaga.pl.

Pani Janina ma 72 lata, cierpi na wiele chorób – przewlekłą niewydolność serca, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, miażdżycę. Przeszła udar mózgu, ma problemy z poruszaniem.

Zbiórka na jej leczenie i rehabilitację od lutego trwa na portalu Siepomaga.pl – siepomaga.pl/janina-prus-wilk – niestety do połowy ubiegłego tygodnia udało się zebrać zaledwie 1 tys. zł, a potrzeba ok. 8 tysięcy.

– Starość nie należy do tych etapów życia, kiedy jest łatwo. I w moim przypadku są dni, kiedy brakuje siły i wiary w to, że jeszcze będzie dobrze. W ostatnim czasie miałam usuwany operacyjnie pęcherzyk żółciowy, niedługo po tym pogłębiły się problemy kardiologiczne oraz pojawiło się zapalenie płuc. Wymagałam intensywnej opieki między innymi podłączenia do tlenu. Otarłam się o śmierć, ale czuję, że miałam wiele szczęścia, bo niedługo po moim wyjściu ze szpitala wykryto na oddziale koronawirusa. Każdy nowy dzień jest dla mnie darem, a nawet wygraną… Codziennie czuję się coraz słabsza, chciałabym wiedzieć, że jestem bezpieczna, posiadać aparat tlenowy, a także niezbędny sprzęt, który ułatwi mi tak trudne funkcjonowanie. Ufam, że dzięki pomocy wielu dobrych ludzi, uda się jeszcze podtrzymać moje życie… Proszę o pomoc – pisze pani Janina na stronie siepomaga.pl

Oprócz leczenia i rehabilitacji pilnie potrzeby jest również remont łazienki w mieszkaniu świdniczanki. Z apelem o pomoc w zbiórce środków na ten cel zaapelowała ostatnio pani Agnieszka, znajoma pani Janiny.

– Proszę Was o wsparcie w walce o godne życie dla pani Janiny Prus. Zbieramy środki na remont łazienki. Każda złotówka jest bardzo potrzebna. W ramach podziękowań za każde 15 zł wpłacone na siepomaga.pl zapraszam na kawał pysznego ciasta brownie z grubą warstwą gorzkiej czekolady, albo pyszne paluchy serowe, które piecze córka Pani Janiny – siostra zakonna. Wszystkim z góry dziękuję – napisała.

To nie pierwsza zbiórka na rzecz pani Janiny. Za pośrednictwem Siepomaga.pl kilka miesięcy temu udało się zebrać 9,5 tys. zł na jej leczenie.

– Dzięki ofiarodawcom pierwszej zbiórki jestem na dobrej drodze do odzyskiwania sił i poprawy zdrowia, za co serdecznie dziękuję – pisze pani Janina. – Zakup koncentratora tlenu, zabieg na lewe kolano i rehabilitacja oraz podręczny sprzęt medyczny dają mi większe poczucie bezpieczeństwa. Odzyskuję nadzieję, że będę bardziej sprawna… W osiągnięciu tego celu nadal potrzebuję wsparcia innych osób… Dotyczy to zarówno rocznego leczenia jak i dodatkowych zabiegów. W wyniku udaru mam jedną stronę ciała słabszą. Taki sprzęt pomoże mi odzyskać równowagę fizyczną, wzmocni organizm, poprawi ukrwienie oraz da mi poczucie większej stabilizacji zdrowotnej. Jestem wdzięczna wszystkim osobom, które nie przechodzą obojętnie obok takich historii jak moja. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here