Panie spotkały się, aby pomóc trzyletniej Marysi

Ponad 300 sztuk ubrań znalazło nowych właścicieli. Najważniejsze, że dzięki akcji udało się łącznie zebrać 7 405 złotych, które przeznaczone zostały na w wsparcie rodziny chorej dziewczynki Marysi Szlązak

Akcja charytatywna „Uwolnij Ciucha”, organizowana przez spontanicznie zawiązaną społeczność wspierającą małą Marysię Szlązak ze Świdnika oraz IKEA Lublin, dobiegła końca. Przez tydzień do wielkiej szafie w sklepie IKEA można było zostawić swoje niepotrzebne ubrania i dodatki, które w minioną niedzielę trafiły w ręce nowych właścicieli. Dochód ze sprzedaży został przekazany na pomoc trzyletniej dziewczynce, która choruje na nowotwór mózgu.


W niedzielne popołudnie Lubelskie Centrum Konferencyjne zamieniło się w wyjątkowe miejsce przypominające ekskluzywny butik. W zaaranżowanych przez dekoratorów IKEA przestrzeniach pojawiły się ubrania ze zbiórki, które zostały usystematyzowane w działach w stylizacje dzienne, wieczorowe i sportowe. Podczas specjalnie przygotowanego wydarzenia, oprócz zakupów można było także skorzystać z porad stylistek.

Panowie, którzy także brali udział w akcji, w czasie, gdy kobiety robiły zakupy, mogli napić się dobrej kawy i zjeść domowe ciasta, przygotowane przez wolontariuszy – dochód z ich sprzedaży także trafił do puszki dla chorej dziewczynki. Mimo, iż pogoda raczej nie zachęcała do wyjścia z domu, miejsce do wieczora wypełnione było odwiedzającymi.

Łącznie udało się zebrać 7405 złotych. Ponad 300 sztuk ubrań znalazło nowych właścicieli. Pieniądze zostaną przekazane na subkonto Marysi Szlązak, prowadzone przez Fundację „Dobroczynność” i przeznaczone na wsparcie rodziny dziewczynki, która przebywa w szpitalu Bambino Gesu w Rzymie. Obecnie jest to jedyna szansa na powrót Marysi do zdrowia.

Akcja Uwolnij Ciucha ma na celu zaangażowanie kobiet do działania i pomocy innym. To niecodzienna inicjatywa, która nie polega tylko na przekazaniu określonej kwoty na cel charytatywny, ale niesie za sobą także inną wartość dodaną dla wszystkich, którzy się w nią zaangażują.

Akcja uczy nieprzywiązywania się do rzeczy materialnych i mobilizuje do tego, aby zrobić remanent w swojej szafie i oddać ubrania, które nie są już używane, ale nadal są dobre. Po drugie, dzięki temu, że ubrania zostaną przekazane dalej, mogą zyskać „drugie życie” i być nadal potrzebne innym. Dodatkowo, wszystkie osoby zaangażowane w projekt maja poczucie, że robią coś dobrego, a dzięki tym małym gestom mogą zmienić rzeczywistość.

Akcja charytatywna „Uwolnij Ciucha” docelowo będzie organizowana cyklicznie – w okresie zimowym i letnim, wszystko po to, aby pomagać potrzebującym kobietom i dziewczynkom.

BS

Akcja charytatywna „Uwolnij Ciucha” okazała się wielkim sukcesem