Park Avia rośnie terminowo

Park Avia rośnie w oczach

– Wszystko idzie zgodzie z planem – mówi Marcin Dmowski o trwającej budowie kompleksu basenów przy ul. Fabrycznej. Miasto już zaczęło poszukiwania najemców lokalów usługowych, które będą działać na terenie obiektu.


Wykonawcą inwestycji, która ruszyła w lipcu ubiegłego roku, a ma być gotowa już w lutym przyszłego roku, jest warszawska firma Warbud. Jak co miesiąc sprawdzamy postęp prac przy ulicy Fabrycznej i dociekamy czy po przeprowadzeniu niezbędnych prób na wiosnę, jak obiecują władze miasta, świdniczanie będą mogli korzystać ze wszystkich atrakcji Parku Avia. Kolejny raz mamy dobre wiadomości.

– Elewacja hali basenowej jest już gotowa, a wewnątrz zakończyła się już większość prac np. przy nieckach basenowych i przy układaniu płytek, co zajmowało najwięcej czasu. Obecnie trwa montaż zjeżdżalni, trwają prace przy budowie boisk i basenów zewnętrznych. Wszystko idzie zgodnie z planem i termin zakończenia budowy nie jest zagrożony – podsumowuje kolejny miesiąc realizacji inwestycji Marcin Dmowski, zastępca burmistrz Świdnika ds. inwestycji i rozwoju.

Co więcej, w zeszły czwartek ratusz ogłosił, że szuka chętnych do prowadzenia lokali handlowo-usługowych na terenie obiektu.

– W Parku Avia będzie również miejsce na biznes. Szukamy chętnych do poprowadzenia bistro, a oprócz tego są do wyboru dwa lokale usługowe. Razem z panem burmistrzem Waldemarem Jaksonem bardzo zależy nam, żeby wraz z otwarciem obiektów funkcjonowała od razu przestrzeń handlowa i gastronomiczna – dodaje M. Dmowski.

Chodzi o lokale o pow. 36,40 mkw., 95,40 mkw. i 118,50 mkw. Pod gastronomię przeznaczony jest trzeci z nich. Przetarg ma formę ustnej licytacji, która rozpocznie się 28 listopada o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta Świdnik. Do 22 listopada wszyscy chętni muszą wnieść wadium na konto ratusza. Umowy najmu będą zawierane na okres do 20 lat. Zanim jednak dojdzie do licytacji, będzie można obejrzeć lokale. Taką prezentację urzędnicy zaplanowali na 18 listopada. zbiórka o 10 rano przy wejściu na teren kompleksu.

To będzie duma Świdnika

Budowa Parku Avia ma kosztować ponad 50 mln zł. Inwestycja realizowana jest ze środków własnych miasta, w tym z kredytu, ale samorządowi w ubiegłym miesiącu udało się pozyskać blisko 4 mln dofinansowania z ministerstwa sportu i turystyki. Ratusz ma nadzieję na zdobycie kolejnych funduszy zewnętrznych na budowę kompleksu i tym samym zmniejszenie zaangażowania własnych środków.

W Parku Avia pod dachem, oprócz basenu o wymiarach 25 na 12,5 m, pływalni rekreacyjno-szkoleniowej o wymiarach ok. 12,5 na 7,5 m, będą jeszcze m.in. brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie, wanny z hydromasażem i sauny oraz część gastronomiczna i fitness. Na zewnątrz będzie basen ze strefami rekreacyjnymi i masażu, wodny plac zabaw dla dzieci, basen do nauki pływania i zjeżdżalnie. Elementy wyposażenia będą utrzymane w żółto-niebieskiej kolorystyce nawiązującej do tradycyjnych barw MKS Avia Świdnik. Poza Aqua Lublin drugiego tak atrakcyjnego centrum rekreacji trudno szukać w naszym regionie.

Oprócz wodnych atrakcji zaplanowano też boiska do piłki nożnej plażowej i siatkówki plażowej, dwa boiska do koszykówki, siłownię „pod chmurką” i plac do parkuru. Jako odrębna inwestycja, sfinansowana z unijnego programu „Zielony LOF”, wokół kompleksu powstanie park, a w nim m.in. tężnia solankowa, plac zabaw, oświetlone alejki i publiczna toaleta. JN