Park Avia wśród najlepszych inwestycji

Na Park Avia można oddać głos na stronie www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-polski-wschodniej-2019,64/kompleks-sportowo-rekreacyjny-w-swidniku,2049/

Aktualnie budowany kompleks basenów przy ul. Fabrycznej został nominowany do konkursu Top Inwestycje Polski Wschodniej 2019. Jego zwycięzców wyłoni fachowa Rada Konkursu, ale nie bez znaczenia są głosy internautów oddane na poszczególne inwestycje.

Konkurs od sześciu lat ogłasza Grupa PTWP i PortalSamorządowy.pl – organizatorzy Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który co roku na początku jesieni odbywa się w Białymstoku. Można zgłaszać do niego inwestycje komunalne i prywatne z województwa lubelskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego których efekt jest ważny dla regionu i jego mieszkańców.

Spośród nich komisja konkursowa do finałowego etapu konkursu nominuje te, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju gospodarki i regionu, charakteryzują się największą funkcjonalnością, rozmachem w odniesieniu do budżetu i możliwości finansowych inwestora, estetyką, nowatorstwem, czy współpracą z lokalną społecznością na etapie projektowania. Spośród inwestycji zgłoszonych do konkursu w gronie 30 projektów nominowanych do etapu finałowego konkursu znalazła się budowa kompleksu Park Avia w Świdniku. To, czy będzie miała szansę powalczyć o główne laury, zależy od samych świdniczan, którzy mogą głosować na Park Avia inwestycję na stronie portalu samorządowego.pl.

– Zdobycie tytułu „Top inwestycja Polski Wschodniej” byłoby świetną promocja dla Świdnika. Wystarczy kliknąć i zagłosować – zachęca Marcin Dmowski, zastępca burmistrza ds. inwestycji i rozwoju.

Na razie nasz inwestycja ma niespełna 300 głosów co plasuje ją w środku stawki. Głosować można do 17 września. Świdniczanie, do dzieła!

Laureatów konkursu, których wybierze 11-osobowa rada konsultacyjna, poznamy podczas uroczystej gali VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w dniach 25-26 września w Białymstoku.

JN

Park Avia

Budowę kompleksu basenowo-rekreacyjnego w miejscu byłych obiektów sportowych Avii przy ulicy Fabrycznej rozpoczęto w lipcu 2018. Do końca lutego 2020 roku kosztem ok. 50 mln zł powstaną tu kryte i zewnętrzne pływalnie, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie, wanny z hydromasażem, sauny, część gastronomiczna oraz przeznaczona na fitness. Będzie też basen do nauki pływania, boiska do piłki nożnej, siatkówki plażowej oraz koszykówki, siłownia „pod chmurką”, plac do parkuru i przylegającą do basenów odrębna inwestycja sfinansowana z unijnego programu „Zielony LOF”, czyli park z tężnią solankową, placem zabaw, oświetlonymi alejkami i publiczna toaletą.