Park Ludowy zrobi wrażenie

Miasto podpisało z lubelską spółką LubCom, która wygrała przetarg rozstrzygnięty pod koniec czerwca, umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej modernizacji Parku Ludowego.

Projekt ma być gotowy za 150 dni i kosztować będzie niecałe 290 tys. zł. Sama inwestycja wyceniania na ok. 18 mln zł rozpocznie się w przyszłym roku i potrwa do 2019 roku.
Najbardziej efektowny pomysł w koncepcji nowego urządzenia parku to kładki dla pieszych w koronach drzew. W strefie dla aktywnie wypoczywających projektanci proponują także iluminację ciekawych okazów roślinnych, place do gimnastyki czy street workout`u.

W strefie biernego wypoczynku planuje się plac zabaw ze ścianką wspinaczkową i pętlę rowerową. Przy czterech wejściach – od al. Piłsudskiego, ul. Dworcowej, ul. Muzycznej i Trasy Zielonej – pojawią się sanitariaty, lokale gastronomiczne i wypożyczalnie (rower, rolki). Miasto planuje stworzenie spacerowego bulwaru przy Bystrzycy, którym będzie można przejść aż pod Lublin Arenę. Umiejscowienie ciągów pieszych zapewne nie ulegnie zmianie. Mają one przede wszystkim uwzględniać ruch w kierunku dworzec PKP – centrum.
Pojawi się również przystań dla kajakarzy i nowa kładka umożliwiająca swobodny wyjazd z parku rowerzystom. Zainstalowany zostanie system hot-spot oraz miejski monitoring.
Całość prac rewitalizacyjnych pochłonie ok. 18 milionów złotych. Część inwestycji będzie dofinansowana ze środków unijnych z nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.BCH