Park złapał poślizg

W parku, choć jeszcze nieotwartym, już dali o sobie znać wandale. Przed kolejnymi aktami dewastacji parkowe urządzenia ma ochronić działający już monitoring

Nie udało się do końca sierpnia, tj. w umówionym terminie, oddać do użytku nowo budowanego parku przy al. Lotników Polskich. Ratusz przedłużył wykonawcy termin do 23 września.


Park powstaje na hektarowej działce między al. Lotników Polskich a ul. Spadochroniarzy za stacją paliw Orlen. Wykonawca, którym jest firma Garden Designers z Lublina, buduje miejsce do spacerów, relaksu i aktywnego wypoczynku, które oddzieli bloki i domy jednorodzinne od ruchliwych ulic. W parku w zasadzie już wykonano niemal wszystkie zaplanowane prace: zasadzono drzewa, krzewy, urządzono labirynt z żywopłotu, postawiono drewniane pergole, ławki, urządzenia do ćwiczeń pod chmurką, ułożono chodniki, alejki spacerowe i ścieżkę rowerową.

Ale to właśnie ta ostatnia stała się powodem przesunięcia terminu oddania parku do użytku. – Budowa miała zakończyć się do 31 sierpnia, ale termin został przedłużony do 23 września – informuje Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika ds. inwestycji i rozwoju. – Powodem jest konieczność wybudowania łącznika w przerwanej w jednym miejscu ścieżce rowerowej – wyjaśnia.

Park jest budowany w ramach unijnego programu „Zielony LOF” – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Koszt inwestycji to 1,7 mln zł. Podobne miejsca, również dofinansowane ze środków unijnych (miasto pozyskało w sumie ok. 6 mln zł dotacji z Zielonego LOF-u na wszystkie parki) powstaną jeszcze między osiedlami Brzeziny I i II, na dawnym wysypisku śmieci przy ul. Krępieckiej oraz obok kompleksu basenów przy ul. Fabrycznej. JN

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here