Parking nadal pod śniegiem

Przed tygodniem pisaliśmy o śniegu zalegającym na parkingu przychodni przy al. Lotników Polskich. Władze powiatu, do którego należy parking zapewniały, że niebawem zostanie on odśnieżony. Tyle, że dokładnie tydzień później na parkingu wciąż zalegała taka sama warstwa śniegu. – Wygląda na to, że nic nie zrobiono, bo aż tak dużych nowych opadów śniegu w ubiegłym tygodniu nie było – denerwuje się nasz Czytelnik, który na dowód przysłał nam zdjęcie, zrobione w zeszły wtorek.


– To, co się tam dziś działo jest nie do pomyślenia. Uważam, że to skandal, aby pacjenci mieli taki dojazd do przychodni – skarżyli się świdniczanie, którzy we wtorek, 9 lutego chcieli wjechać na parking przychodni przy al. Lotników Polskich 22. – Na wjeździe i samym parkingu była ok. 30-cetymentowa warstwa śniegu. Samochody grzęzły i trzeba było je wypychać. Na samym wjeździe nie było możliwości, aby wyminęły się dwa auta.

Za usuwanie śniegu z parkingu odpowiedzialny jest powiat. Starosta Łukasz Reszka zapewniał, że służby drogowe robią wszystko, aby uporać się ze śniegiem. W pierwszej kolejności skupiły się na odśnieżaniu ulic i chodników, ale niebawem śnieg będzie usunięty również z parkingu. – Rozumiem, że ktoś mógł się zdenerwować, ale proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Pewnych rzeczy nie mogliśmy przyspieszyć – mówił starosta.

Dokładnie tydzień później, we wtorek 16 lutego, nasi Czytelnicy poinformowali nas, że parking pod przychodnią, albo wbrew zapowiedziom starosty nie został odśnieżony, albo zrobiono to byle jak, bo miejsca postojowe, jak i dojazd nadal są zasypane.

– Rozumiem, że jakaś osiedlowa uliczka na obrzeżach Świdnika, czy parking pod jakimś blokiem mogą nie być priorytetem, ale parking w centrum miasta, w dodatku pod przychodnią i nieopodal MOK, powinien być odśnieżany na bieżąco, aby ludzie mogli bezpiecznie wjechać i wyjechać, a nie grzebać się w śniegu. Owszem w międzyczasie padał śnieg, ale nie aż taki, by na parkingu zrobić porządek – irytował się nasz Czytelnik, który na dowód, że nie jest gołosłowny przysłał nam zdjęcia.

Władze starostwa zapewniają, że zgodnie z zapowiedziami parking został odśnieżony. Osobiście prosiłem o to dozorcę. Problem jest niestety taki, że mieszkający w pobliskich blokach kierowcy zostawiają tam swoje samochody, co uniemożliwia dokładne odśnieżenie. Wywieszona była nawet kartka z informacją, że prosimy o przeparkowanie na czas odśnieżania, ale mieszkańcy nie zostawali się do niej. Mamy wzywać Straż Miejską? Odholowywać? Trzeba być człowiekiem. Odśnieżyliśmy na tyle, na ile było można – mówi starosta Reszka i zapewnia, że sprawdzi, jak wygląda parking.

Starosta dodaje, że nie jest to problem tylko tego jednego parkingu, ale większości w mieście, również tych położonych w centrum i jako przykład wskazuje parking, za przychodnią, koło MOK-u. – To pokazuje również, że planowana przez nas na ten rok przebudowa parkingu przy przychodni, która zakłada m.in. jego powiększenie i poszerzenie wjazdu ma sens – kończy starosta. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here