Parking się robi

Remont parkingu trwa

Trwają prace związane z przebudową parkingu sąsiadującego z delikatesami „Premium” i sklepem „Ziarenko”. Choć do pełnego efektu jeszcze trochę, to kierowcy już się cieszą, że w końcu nie będą musieli jeździć po dziurach i parkować w kałużach.


– Te prace, które trwają tu od jakiegoś czasu są pewną niedogodnością – nie da się teraz zaparkować przy sklepie, ale musi być gorzej, żeby mogło być lepiej. Liczymy, że drogowcy szybko uwiną się z pracami. Najważniejsze, że nie będzie już tych dziur i olbrzymiego bajora – mówią mieszkańcy.

Zakres prac obejmuje wymianę krawężników, sfrezowanie starej nawierzchni i położenie nowej warstwy asfaltu na niespełna 800 mkw. powierzchni oraz poszerzenie placu od strony zachodniej i przy wjeździe łącznie o 76 mkw.

– Prace postępują. Przepraszamy za utrudnienia, bo pewnie przez parę tygodni będzie się trzeba przemęczyć. Staramy się tak organizować ruch, aby zbytnio nie utrudniać życia mieszkańcom. Zakładamy, że jeszcze góra kilka tygodni i parking będzie gotowy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Przebudowa ma kosztować ok. 244 tys. zł, a wykonawcą prac jest firma Ryszard Kozak Usługi Transportowe i Roboty Ziemne z Jackowa. (w)